ПОМПЕОВ ИЗВЕШТАЈ О "КОСОВУ": Албанци не траже убице Оливера Ивановића, тероришу Србе, само корупција цвета
Амерички државни секретар Мајк Помпео представио је у Стејт Департменту годишњи извештај о људским правима.
У делу извештаја посвећеном тзв. Косову наводи се да су проблеми напади на етничке "мањине", укључујући и оне од стране снага безбедности, затим ендемска корупција у редовима "владе" као и претње и напади на новинаре.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/03/13/mlass.jpg?itok=D0gA4xf4)
СРБИ СУ ПРВИ "КУБОМ" ОБОРИЛИ АМЕРИЧКИ Ф-16! Све се догодило пре 1999. године, а сад је наш ПВО још јачи! (ВИДЕО)
У извештају објављеном на сајту Стејт департмента се наводи и да инциденти и напади против Срба на Косову континуирано трају и подсећа се да су непознати нападачи 16. јануара прошле године убили истакнутог политичара Оливера Ивановића, као и да (тзв.) косовска полиција до сада није идентификовала ниједног осумњиченог за тај злочин.
Наводи се такође да је у првих седам месеци 2018. регистровано више од 100 инцидената који укључују крађе, оштећивање имовине косовских Срба и Српске православне цркве и вербалне нападе.
У извештају се додаје да је (тзв.) косовска полиција започела истраге које су у неким случајевима довеле до хапшења починилаца.
Наводи се и да је процес повратка расељених Срба отежан због безбедносних инцидената као и неспремности локалних заједница да прихвате повратнике.
Упркос званичним позивима на повратак расељених лица, (тзв.) косовска влада није предузела кораке да елиминише препреке њиховом повратку, као што је, између осталог повратак имовине.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/03/11/trepca1.jpg?itok=fDO2yWO2)
ТРЕПЧА И ГАЗИВОДЕ СУ СКРИВЕНО СРЦЕ ПРЕГОВОРА БЕОГРАДА И ПРИШТИНЕ: Ево зашто желе да нам отму НАЦИОНАЛНО БЛАГО!
Када је реч о злоупотребама и корупцији у "влади и снагама безбедности", у извештају се наводи да је (тзв.) косовска влада у неким случајевима предузела кораке да кривично гони и казни представнике власти који су у то умешани, али многи сматрају да су они често остали некажњени.
Извештај о стању људских права у свету ради се сваке године од 1977. а обухвата око 200 држава и територија. Резултат је сарадње стотина америчких мисија широм света и званичника Департмента.