"Ви сте овде случајно!": РУСКИ ПРЕДСТАВНИК поставио НА МЕСТО ГОСПОЂУ ИЗ ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ на седници СБ!
Одржавање седнице је било неизвесно због противљења САД, Велике Британије, Немачке и Пољске
У седишту Уједињених нација у Њујорку вечерас је почела седница Савета безбедности о ситуацији на Косову, а ставове Србије заступа шеф дипломатије Ивица Дачић, док је као представник лажне државе Косово дошла Флора Читаку.
(УЖИВО ВИДЕО) ЖЕСТОКА РАСПРАВА У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ О КОСОВУ: Што сте дошли ви из Приштине?
Први потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић рекао је да је Србија поуздан, конструктиван и предвидљив партнер, те поздравио расправу у седници СБ УН о Косову. Дачић је подсетио да је он потписао Бриселски споразум у току дијалога Београда и Приштине, али да Приштина није испунила своје обавезе из поменутог споразума. Он је додао да сви знамо због чега је дошло до застоја у дијалогу.
Ипак, Флора Читаку имала је након њега реч и у свом излагању је упутила низ претњи и оптужби на рачун Србије и самог Савета безбедности. Такав приступ нарочито се није допао руском преставнику Василију Небензјау, те је он "објаснио" право стање ствари представници лажне државе Косово.
- Хвала председавајућој земљи што је дозволила да расправљамо о Косову и о последњем извештају и реакцијама на њега, као и о имплементацији Резолуције 1244. Делимо погледе министра Дачића о ситуацији на Косову. Пажљиво смо слушали излагање госпође Читаку, она је рекла да "не разуме због чега смо данас овде". Ево ја ћу да јој објасним због чега смо ту! - започео је излагање представник Русије и додао:
- Госпођа Читаку није дала одговоре ни на једно питање које је поставио министар Дачић, а још је рекла да је ова седница шарада. Хвала јој на таквом мишљењу! Али ако она мисли да је ово шарада, онда нека буде слободна и не дође на овај састанак. Случајно, позвана је на овај састанак – поручио је представник Русије, лажној амбасадорки Флори Читаку.
Русија је у потпуности подржала ставове Србије који су изнети на седници Савета безбедности и указала на велику моћ коју имају "западни спонзори" на привремене приштинске власти.
До последњег момента било је неизвесно да ли ће седница бити одржана јер су се четири земље, САД, Велика Британија, Немачка и Пољска, противиле да се редовни тромесечни извештај генералног секретара УН о КиМ нађе на дневном реду седнице.
Седницу Савета безбедности можете пратити ОВДЕ.