"ТЕРОРИСТИ ЋЕ ОПЕТ ПОСТАТИ ДОБРИ МОМЦИ" Какве су сличности терористичке ОВК и талибана и која је њихова веза са САД?
Политички језик је осмишљен тако да лаж звучи као истина, а убиство вредно поштовања.
Некадашњи амерички пријатељи, па противници, талибани - вратили су се на власт и највероватније ће Америка морати да гради пријатељске односе са њима. Терористи ће опет постати добри момци.
Да ли сте знали да из Србије можете да тргујете ценом акција компанија Адидас и Најк?
УХАПШЕН ЈЕДАН ОД НАПАДАЧА: Николу (23) су претукли на Косову и Метохији, и даље се трага за другим насилницима
ПРЕТЊА ПО БЕЗБЕДНОСТ СРБА И СРБИЈЕ: Постоји опасност да Авганистанске избеглице ТРАЈНО ОСТАНУ у лажној држави
Амерички председник Џими Картер није веровао да ће Совјети интервенисати у Авганистану 1979. године док су пристизали обавештајни подаци да се владавина Мухамеда Дауда Кана ближи крају.
Ипак, Картер је дозволио агентима ЦИА да се повежу са пакистанском обавештајном службом ИСИ и да преко ње крене са наоружавањем талибана. Неколико месеци пре интервенције Совјета, талибани су од Америке већ добили наоружање вредно пола милиона долара.
Роналд Реган је наставио са подршком талибана, што је америчке пореске обвезнике коштало око 3 милиона долара. Како рату није било краја, Америка је повећавала свој "допринос", почело је са 20 - 30 милиона годишње да би од 1987. године Америка у "борце за слободу" инвестирала 630 милиона долара годишње.
Амерички циљ је била победа у "Хладном рату". По правилу "непријатељ мог непријатеља је мој пријатељ" - немилице су убацивали велике количине новца како би Руси "искрварили".
Америчке владе су за све време Авганистанског рата наклоност јавности добијали промовишући талибане као "борце за слободу" кроз медије и флимску индустрију, попут филма "Рамбо 3" где главни јунак помаже талибанима у борби против "злих Руса".
Један од очева модерног џихада, Абдулах Азам, путовао је светом промовишући идеју "Само џихад и пушка - без преговарања, конференције и дијалога", под покривитељством ЦИА како би промовисао идеју џихада и "борбе за слободу".
Иронично, један од његових најближих следбеника био је и Осама бин Ладен, због којег је Америка напала Авганистан 2001. године и, попут Совјета, након 20 година "искрварила" и побегла препуштајући је талибанима.
Амерички "Вашинтон пост" је 1998. године објавио интервју са бившим директором ЦИА Џејмсом Вулзијем у којем је упитан за везе са терористима ОВК познатим по зверским злочинима и нарко везама.
- Како мислите да ће Америка одржати међународни кредибилитет ако помогнемо ОВК да уништи Србију и растуре Југославију као национални етинтет? Како ћемо одбранити нашу позицију бораца против глобалног тероризма ако помажемо терористичку мрежу да постигне свој циљ свргавања власти? - упитали су новинари америчког листа Џејмса Вузија.
- Знате, многи од тих бораца ОВК гине, и замењују их албански волонтери. Кроз историју смо се удруживали са тиранима како би смо савладали још страшније тиране. Били смо на страни Стаљина који је био највећи убица како би смо победили још горег, Адолфа Хитлера. Мислим да ако помажемо ОВК није ништа горе од помагања Стаљину. Битно је удружити се са ђаволом само док се гори непријатељ не победи - тврдио је тада Вулзи, сугеришући да ће доћи време када ће окренути леђа албанским терористима.
Пре саме злочиначке интервенције и напада на Југославију, велико незадовољство због отворене сарадње са ОВК терористима исказивали су и агенти америчке агенције ДЕА, који су били свесни да америчка влада сарађује са "једним од највећих дилера дроге на свету".
Амерички одбор за националну солидарност пренео је речи неименованог агента који је, фрустриран сарадњом америчке владе са терористима, изјавио: Били су терористи све до данас, али сада због политике постају - борци за слободу.
За разлику од Хладног рата, своје интересе у свету сада много снажније исказују Русија и Кина. Неким од лидера злочиначке организације ОВК - Хашиму Тачију, Кадрију Весељију, Реџепу Сељимију и Јакупу Краснићију се већ суди у Хагу. До сада се показало да Амери не могу да рачунају на апсолутну послушност албанских лидера на Косову и Метохији, а са друге стране, свесни су да Русија и Кина не би дозволиле да се створи "политички вакум".
Уколико, поучени ускуством, покушају да се дефинитивно ограде од својих "албанских пријатеља", којима су злочиначком агресијом над Југославијом "подарили" српску земљу, епилог би могао да им се обије о главу и да Русија или Кина, које су економски већ присутне на Балкану, ставе тачку на бесрамне уцене и својевољу албанских представника на Косову и Метохији.