УКРАЈИНА И ЈЕРМЕНИЈА ИЗДАЛЕ СРБИЈУ: Срамота - пријава лажне државе за чланство у Савет Европе прослеђена у даљу процедуру
Прихваћена пријава тзв. Косова за чланство у Савет Европе
Како сазнајемо, на данашњој седници Комитета министара Савета Европе одлучено је да се апликација тзв. Косова за пријем у СЕ проследи Парламентарној скупштини, а против овог предлога гласали су Румунија, Шпанија, Кипар, Азербејџан, Грузија, Мађарска и Србија.
Од петорке из ЕУ која не признаје лажну државу уздржани су били Словачка и Грчка, али је интересантно да је међу тим земљама и Украјина чији је територијални интегритет званични Београд бранио током гласања у свим међународним формумима, укључујући и Генералну скупштину УН. Тиме је власт у Кијеву практично ослободила нашу Владу било каквих обзира према њима, јер се ово тумачи као нимало пријатељски гест Украјинаца који за разилку од нас нису испоштовали приврженост међународном праву.
Из дипломатских извора сазнајемо да су за пријем тзв. Косова у СЕ гласале и Црна Гора и Јерменија, чиме су издале нашу земљу и директно стале уз власт у Приштини.
ШАМАР ЗА ЛАЖНУ ДРЖАВУ! Чланица ЕУ која признаје тзв. Косово донела неочекивану одлуку
Шефица мисије Србије у Савету Европе Александра Ђуровић потврдила је да је захтев Косова за пријем у ову организацију прослеђен у даљу процедуру у Парламентарну скупштину.
И министарка спољних послова лажне државе Доника Гервала саопштила је да је Министарски комитет Савета Европе, који представља 46 држава чланица, на ванредној седници, са више од 2/3 гласова, донео одлуку да проследи Парламентарној скупштини Савета Европе захтев за чланство Косова у овој организацији.
- Министарски комитет Савета Европе, који представља 46 држава чланица, на ванредном заседању, са више од 2/3 гласова, управо је донео одлуку да се Парламентарној скупштини Савета Европе проследи захтев за чланство Републике Косово - написала је Гервала.
Подсећамо, након што је Косово добило двотрећинску већину у Комитету министара Савета Европе, захтев се прослеђује Парламентарној скупштини.
Потенцијална чланица мора испуњавати критеријуме Савета Европе у домену демократије, поштовања људских права и владавине права. Процес усклађивања са стандардима Савета Европе контролишу посланици Парламентарне скупштине.
Уколико на крају тог процеса земља која аплицира за чланство добије двотрећинску већину гласова и у Парламентарној скупштини Савета Европе, захтев се враћа Комитету министара на коначну потврду.