Алармантно у Бања Луци: ЗАМАЛО избегнута ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА!
Захваљујући правовременој дојави и брзој интервенцији ватрогасаца, Бања Лука је избегла еколошку катастрофу, преноси РТРС.
Наиме, током рушења објекта у Енергани у кругу Инцела, запалило се уље за хлађење. Акција гашења трајала је око 40 минута. Опасност су представљала опасна испарења, која су токсична и канцерогена.
Из ватрогасне јединице истичу како овакве врсте пожара могу довести до еколошког инцидента.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/03/09/gabrijela.jpeg?itok=cwFz_cRG)
Огласило се портпарол хрватске полиције: Казну за вожњу без возачке је подмирила! НЕ ОЧЕКУЈЕМО да поднесе оставку
Ватрогасци су у 7.40 часова добили дојаву о пожару у кругу Инцела. На месту догађаја уочили су да се запалило уље за хлађење, које током сагоревања испушта токсичне и канцерогене гасове. У року 40 минута, и поред свих опасности, успели су да угасе пожар и град сачувају од озбиљног еколошког инцидента.
- Овакви пожари могу да доведу до еколошког инцидента. Према информацијама којима располажемо, ради се о уљу које је служило за хлађење турбина у енергани које, само по себи, има штетно дејство за људе - рекао је Младен Ћућун, шеф Одсека цивилне заштите.
Командир чете центар Ватрогасне јединице Бањалука Драган Савановић рекао је како су након дојаве о пожару у року десетак минута били на пожаришту. Пожар је угашен, а како Савановић додаје, примећено је да уље за хлађење на појединим местима и даље цури.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/121/migranti_0.jpg?itok=RWlXfeaM)
Наставља се НАЈЕЗДА МИГРАНАТА: у Бијељини ПРИВЕДЕНО 89 миграната, без докумената ушли у БиХ
- То је један од најтежих пожара за саме ватрогасце и грађане, јер је у питању запаљиво уље, канцерогено. Ово се води као еколошки инцидент и могло је бити горе, али је сада све под контролом - рекао је Савановић.
Из Одсјека цивилне заштите упућују апел на извођаче радова да током рушења објеката лако запаљиве материје на безбједан начин депонују како не би долазило до оваквих ситуација.