БАЛКАН СТРЕПИ, НЕКАДАШЊИ ВОЂА ВЕХАБИЈА ПОНОВО НА СЛОБОДИ: Билал Боснић јутрос изашао из затвора
Директор затвора Синиша Перковић рекао је да је Боснић затвор напустио у 9 часова
Некадашњи вођа вехабија из Бужима Хусеин Билал Боснић јутрос је изашао из затвора у Војковићима где је служио казну од седам година на коју га је осудио Суд БиХ због подстицања на тероризам.
МИЛОВ ПОДАНИК ПРЕТИ СРБИЈИ И СПЦ: Екстремни елементи у Црној Гори, предвођени ДПС-ом, не одустају од НЕРЕДА И ХАОСА на Цетињу
НЕЋЕ ТИ ПРОЋИ, ЧУЈЕШ ЛИ МИЛО: Црна Гора устала против Ђукановића, јалове претње против устоличења на Цетињу
СУКОБ У ЦРНОЈ ГОРИ! Кривокапић напао Мила после његове изјаве: Уздржи се од демагошких саопштења (ФОТО)
Директор затвора Синиша Перковић рекао је да је Боснић затвор напустио у 9 часова, те да се за време служења казне пристојно владао, а да је све остало у надлежености безбедносних агенција.
Боснићу је 2016. потврђена пресуда којом је осуђен на седам година затвора због врбовања и подстицања на тероризам, те организовања терористичких група. У Војковиће је пребачен из Казнено-поправног завода Зеница, где је раније служио казну.
Њему је првостепена пресуда изречена крајем 2015. године када је проглашен кривим да је 2013. и 2014. држао говоре с циљем подстицања припадника селефијске заједнице да се прикључе организованој терористичкој групи у "Исламској држави".
Његови говори објављивани су на видео-снимцима на "Јутјубу", где је, између осталог, истицао да је "њихово" све до Санџака.
- Ко је нас зауставио `95. да не узмемо Бањалуку и Приједор и да не извршимо обећања која смо народу давали - да ћемо доћи на Дрину, да ћемо клањати на мосту Мехмед-паше? Да ћемо онда кренути према Санџаку? То је све наше - поручивао је Боснић.
Једна од његових познатијих реченица је и она у којој "циљају" на узимање харача од Хрвата и Срба у БиХ, односно десет одсто имовине, по узору на Османско царство.
Ухапшен је 3. септембра 2014. године у акцији "Дамаск" заједно са још 15 селефија, а након три месеца пуштени су на слободу. Међутим, убрзо потом поново је ухапшен, а затим враћен у притвор.
Стручњаци за безбедност сматрају да излазак Боснића на слободу представља изазов за полицију и остале безбедносне агенције.
Док је био у затвору, Боснић је покушавао да изађе на слободу упућујући молбе да му се прекине издржавање затворске казне, а обраћао се и Европском суду за људска права у Стразбуру са жалбом у којој је навео да он, између осталог, није имао правично суђење, право на слободу мисли и говора.