Блокиран цео спрат у Клиничком! Сви лекари послати кући! Београдски хирург оперисао супругу познатог политичара!
После објављивања приче о мистериозном пацијенту који је у четвртак у строгој тајности и под до сада невиђеним и неуобичајеним мерама безбедности оперисан на седмом спрату Клиничког центра у Сарајеву, КЦУС и даље крије идентитет пацијента.
Међутим, иако покушавају да сакрију ко је мистериозни пацијент, Дневни аваз сумња да је у тајности оперисана Себија Изетбеговић, иначе директорка КЦУС, новоизабрана заступница СДА у Представничком дому Парламента БиХ и супруга Бакира Изетбеговића, актуелног председавајућег Председништва БиХ и председника СДА.
УХВАТИЛА ИХ ПАНИКА: Хрвати и Црногорци ШИРЕ ЛАЖИ о моћној српској војсци
Припреме и сама операција у једној од онколошких сала у Централном медицинском блоку обављени су под посебним и тајним мерама. У чевртак око 15 сати сви запослени, укључујући лекаре и друго особље тог одељења, пуштени су кућама. На одељење су тада стигли др. Џелалудин Јунузовић, директор хируршких дисциплина, др. Амела Катица-Мулалић, шефица анестезије, Муведета Бутмир-Чедић, шефица рачуноводства, и главна сестра Ернела Еминовић.
На одељење је сигао и један лекар пластичар из Београда, који је присуствовао операцији, која је трајала скоро осам сати. Све то време, до јутарњих сати у петак, одељење је било под блокадом!
Питање је зашто се крије име пацијента, чак и ако је у питању Себија Изетбеговић. Јер, иако здравствено стање обичних грађана јесте њихова приватна ствар, код Себије Изетбеговић, као и осталих истакнутих јавних личности, то није случај. Познато је да је Себија Изетбеговић пре десетак година водила борбу са карцином дојке и да је о томе после говорила у медијима и да је на крају, како је потврдила, победила ту опаку болест.
С друге стране, данас о томе Себија Изетбеговић не говори, а домаћи медији, очито, ову тему тајне операције у државној клиничкој установи избегавају и не пишу о њој.
Колико су медијске и друге слободе у данашњој БиХ у том смислу доживеле својеврсни суноврат, показује чињеница да су се чак и у бившој комунистичкој Југославији писали и објављивали текстове о болести тадашњег председника државе Јосипа Броза Тита, а конзилијум лекара сакодневно је издавао саопштења за јавност.
Док се многи пацијенти жале на недостатак квалитетне услуге у КЦУС, где већину лекова морају сами да купују, а онколошки пацијенти су чак и протестовали због лоших услова лечења, очигледно да за изабране пацијенте може да се ослободи читав спрат клинике, доведе лекар из Београда, особље Центра отерати кући и, поред тога, наредити строга тајност о њиховом лечењу. Баш због тога је КЦУС, који плаћају грађани ове земље, обавезан јавност ове земље да каже који је пацијент и по којем основу имао такав, посебан и невиђан третман.
Један од запосленик у КЦУС рекао је да није у реду да се са читавог једног болничког одељења у четвртак већина лекара и другог особља дословно отерана раније кући са посла. Тако нешто никад се није десило у КЦУС, чак ни у време док су се лечили највиши званичници БиХ. Саговорник Аваза истакао је да болест није срамота и да није етички да се људи уклањају са клинике и посла, као што се десило у четвртак.
- Не можете у једној јавној установи попут КЦУС да блокирате цео спрат, и то под велом тајне. Невероватно је да се такве ствари дешавају у цивилизираном свету - рекао је саговорник Аваза.
Пратите нас и на нашем инстаграму СрбијаДанас.