Драматични снимци са места несреће: Четворо МРТВИХ након што је аутомобил слетео у реку (ВИДЕО)
Језива несрећа десила се на регионалом путу Какањ-Високо синоћ након поноћи.
Након слетања возила у реку Босну у месту Добриње код Високог, смртно су страдале четири особе, потврдила је за Аваз портпаролка МУП ЗДК, Алдина Алић.
Још увек нису идентификоване страдале особе. Увиђај је у току.
Једна особа из овог возила се успела спасити, а претпоставља се да је испала из возила пре него што је пало у реку.
Полиција је видела трагове возила који завршавају у реци Босни, те су ангажовали спасиоце МУП ЗДК и ватрогасце.
Полиција се налази на лицу места и тракама је ограђено место где су особе слетеле у реку.
Мештани овог места су у шоку након језиве несреће.
Возило је лоцирано рано јутрос, те се приступило његовом извлачењу.
ШТА РАДИТИ У СЛУЧАЈУ САОБРАЋАЈНЕ НЕСРЕЋЕ?
1. У случају настанка саобраћајне незгоде возач је дужан да пре свега искључи мотор свог возила, како би смањио ризик од настанка пожара или експлозије.
2. Након тога треба да укључи све показиваче правца, како би на најбржи и најбољи начин обавестио остале возаче о постојању опасности на путу, на месту незгоде.
3. Пре напуштања возила возач, односно учесник саобрајћајне незгоде, мора да обуче светлоодбојни прслук који се по правилу налази у возилу „на дохват руке".
4. Без изузетка, одмах након саобраћајне незгоде мора се увек обезбедити лице места и тако што ће се поставити сигурносни троугао, на безбедном растојању од места саобраћајне незгоде, што значи најмање 50 м на путу ван насеља, а на путу у насељу на удаљености од 10 м. Тако ће возач који наилази моћи благовремено да реагује, заустави возило и избегне опасност. На ауто путу на коме важи већа ограничење брзине, сигурносни троугао треба да буде постављен на још већем растојању у односу на пут ван насеља. Због безбедности, постављање сигурносног троугла мора да се изведе са великом опрезношћу, крећући се уз ивицу коловоза. У оквиру законске обавезе возач, односно други учесник саобраћајне незгоде, дужан је и да упозори сва остала присутна лица која су се задесила на месту незгоде, да је потребно да се удаље са коловоза као би се саобраћајној полицији сачували трагови. Непоштовање ове обавезе, односно неозначавање лица места саобраћајне незгоде, често може да узрокује накнадне, секундарне саобраћајне незгоде. Када је обезбеђено лице места и тако евентуално спречен настанак нових страдања, може да се приступи ефикасном спасавању настрадалих. Потребно је знати да повређено лице не сме без стручног надзора присутног лекара, опреме и Хитне помоћи да се помера и транспортује, како би се избегле озбиљније повреде и компликације.
5. Возач, односно други учесник саобраћајне незгоде дужан је да обавести полицију (192), и Хитну помоћ (194). У обавези је да остане на месту незгоде до доласка полиције и завршетка увиђаја. Изузетно се може удаљити са места незгоде, само ако му је неопходна хитна медицинска помоћ, или оцени да је могуће и потребно да превезе повређеног до најближе здравствене установе, уз обавезу да се што пре могуће врати на место незгоде.
6. Обавеза је и помоћ настрадалим лицима. Добро је знати и сетити се детаљно свих правила прве помоћи у случају саобраћајне незгоде. Поред самих учесника у саобраћајној незгоди, и друга лица имају обавезу да када наиђу на место саобраћајне незгоде у складу са условима и могућностима помогну настрадалима, и спрече увећавање постојећих односно настајање нових последица. Много је ситуација у којима сами учесници саобраћајне незгоде нису у стању или могућности да обезбеде лице места, нити пруже помоћ.