ХИТАН РАЗГОВОР ПУТИНА И ЕРДОГАНА! Босна једна од ГЛАВНИХ ТЕМА, поменуто ФОРМИРАЊЕ ВОЈСКЕ
Председници Русије и Турске, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган, телефонски су разговарали о честим нарушавањима прекида борбених дејстава од стране терориста у зони деескалације Идлиб у Сирији, саопштила је прес-служба Кремља.
Ердоганов кабинет саопштио је да је председник Турске руском колеги да сиријска влада угожава турско-руску сарадњу у провинцији Идлиб тако што крши примирје.
АМЕРИКА "ГУРНУЛА" ЦРНУ ГОРУ: САД показале како пролазе нихови "партнери" када им више нису потребни!
Колинду у Канади дочекао чувени ШВЕРЦЕР ОРУЖЈЕМ! Пун авион пушака спремио за убијање Срба, ЈНА га скембала!
НАТО РАТНИ БРОДОВИ УПЛОВЉАВАЈУ У ХРВАТСКУ! Шта се то спрема на Јадрану?!
Пораст насиља у подручју Идлиба угрожава руско-турски споразум којим је заустављена владина офанзива у септембру. То подручје једно је од последњих великих упоришта џихадиста.
Двојица председника такође су разговарала о владиној кризи у Босни и Херцеговини, додаје се у саопштењу турске администрације.
"Ердоган је током телефонског разговора покренуо питање владине кризе у Босни и Херцеговини, указујући на потребу да се повећа ниво сарадње са међународним организацијама за мир и стабилност у региону", наводи се у саопштењу.
Раније је Ердоган изјављивао да смена председника председништва Босне и Херцеговине на сваких осам месеци и немогућност формирања сопствене војске представља озбиљне проблеме за ову земљу.
ЕУФОР У СТРАХУ ОД ВОЈСКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: Додикова армија их успаничила, ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛИ!
ДОДИК ДОНЕО ОДЛУКУ! Од следеће године Трећи пук у униформама РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
Босна и Херцеговина објавила је о отцепљењу од Југославије 1992. године, након чега је у овој земљи почео рат у којем су учествовали босанских муслимани, Срби и Хрвати.
У новембру 1995. године у америчкој војној бази у Дејтону постигнут је мировни споразум о прекиду ватре, раздвајању зараћених страна и раздвајању територија, чиме је окончан грађански рат у републици. Документ је потписан у Паризу 14. децембра исте године. Након усвајања споразума у Босни и Херцеговини постоји апарат високог представника који прати његову имплементацију.