ОБЈАВЉЕНИ ПРВИ РЕЗУЛТАТИ ИСТРАГЕ: Хрватски медији саопштили како је беспилотна летелица стигла до Загреба
Реч је о летелици која је тешка више од шест тона и дужа од 14 метара. Распон крила јој је око четири метра.
Према првим резултатима истраге, летелица која је у четвртак увече пала у Загреб је у власништву украјинске војске, а све до главног града Хрватске дошла је због грешке у навигацијском саставу.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2022/03/11/pjimage_21.jpg?itok=7DmW1td_)
ХРВАТСКА ДАНАС САОПШТАВА НОВЕ ДЕТАЉЕ О ПАДУ БЕСПИЛОТНЕ ЛЕТЕЛИЦЕ: Завршава се увиђај о путањи кретања
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/23/profimedia-0596966380.jpg?itok=2FMfQMSA)
"ДЕТАЉНО ИСТРАЖУЈЕМО СВЕ ОКОЛНОСТИ" Узбуна због дрона - Пленковић одржао хитан састанак са члановима владе
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/05/18/andrej_plenkovic.jpg?itok=cPQOh05b)
ХРВАТСКА У ПАНИЦИ ЗБОГ ПАДА ДРОНА: Пленковић хитно писао Европској унији и НАТО
Наиме, како преносе хрватски медији, ТУ-141 припада украјинској војсци. Реч је о летелици која је тешка више од шест тона и дужа од 14 метара. Распон крила јој је око четири метра.
Према првим резултатима истраге, летелица је полетела с аеродрома Виницја на западу Украјине с мобилног лансера, отприлике 100 километара југоисточније с подручја под контролом владиних снага.
Раније су се огласиле и румунске и мађарске власти јер је летелица ушла и у њихове ваздушне просторе. Румунске власти саопштиле су како је летелица била само три минута у њиховом ваздушном простору због чега нису стигли да реагују, те да је дошла из Украјине и наставила према Мађарској.
Из извора блиских истрази хрватски портал 24сата сазнаје да је летелицу румунски радар пресрео недуго након што је напустила ваздушну луку и наставио да прати "ниски и брзи објект".
Око 23 сата летелица је пала у Загреб, у близини студентског дома Стјепан Радић на Јаруну. Према првим резултатима истраге, летелица је у главном граду Хрватске завршила због грешке у навигацијском саставу који је, према доступним подацима, произведен 1981. или 1982. године.