Како ћете пред Стефана?! СКАНДАЛ! Црногорци ИЗБРИСАЛИ Немањиће из своје историје!
Владали су Зетом 2 века, а да их из бришу из статута
Да је у Црној Гори и даље у току покушај брисања свих немањићких трагова, фалсификовања историје и памћења, показује најновији пример из Статута Народног музеја ове државе.
ПОЛИТИЧКИ ТЕСТАМЕНТ НЕМАЊИЋА ЗА КОЈИ НИСУ ЗНАЛИ! Ево шта су у аманет оставили Србији (ВИДЕО)
Из дела који обухвата истраживање, прикупљање, стручну обраду и презентацију музејских предмета који се односе на династије које су владале Црном Гором, избрисани су Немањићи, који су владали Зетом скоро два века, а чији је родоначелник Стефан Немања рођен у данашњој Подгорици.
ЗАШТО ЈЕ СВАКИ НЕМАЊИЋ БИО СТЕФАН: Сви су се тако звали, а никоме то није било ПРАВО ИМЕ
Академик Црногорске науке и уметности (ЦАНУ) др Зоран Лакић запањен је овом вешћу.
- Просто невероватно, али ипак могуће! Црна Гора има бескрајно много прошлости. На бројним историсјким раскршћима "алтернативна историја" нудила је своја тумачења. Бојим се да и у овом случају "алтернативни историчари" имају задњу реч. Иза њих стоји актуелна политика, зато Подгорица више није Немањин град.
- Одиста би требало проверити шта пише у новом статуту Музеја Цетиње и шта је писало у ранијем статуту. Како је и зашто дошло до ових измена? У противном, Црна Гора је на путу да постане земља чуда, иако је почињала своју историју као земља богова. Немањићки период је могуће избрисати из статута Народног музеја, али не и из историје ЦГ - наводи он.
Његов колега Веселин Матовић каже да је брисање Немањића само део културоцида који се спроводи над српским народом у Црној Гори.
- Избацивањем Светог Саве, Теодосија, Доментијана, Јефимије, Стефана Лазаревића из наставног програма режим поручује да у Црној Гори нема српских писаца ни српског језика, а ни Српске православне цркве. То значи да нема ни српског народа, а неки би очигледно волели да га никад није ни било - каже он.
На крају наглашава да су избачене чак и епске народне песме "Женидба краља Вукашина", "Косовска девојка", "Марко Краљевић укида свадбарину", "Деоба Јакшића", "Ропство Јанковић Стојана", "Хасанагиница".