ЛЕГЕНДА О ТИТОВОМ ИЗВОРУ КОД ЗЕНИЦЕ: Маршалова вода лечи најтежу савремену српску болест! Живи докази!
Након Битке на Сутјесци 1943. године у Другом светском рату, Врховни штаб НОБ, у пратњи партизанске 7. дивизије, Прве пролетерске и 2. далматинске бригаде, на свом путу према Шерићима, прешли су плато планине Рогатке
Реку Босну су форсирали између Врандука и Беговог Хана и шумском железницом дошли до под село Шерићи, где је врховног команданта Јосипа Броза Тита угостио Хасе Хусејновић.
Окорели босански убица УТЕКАО ПОЛИЦИЈИ: Пустили га КУЋИ ДА ИСЦЕПА ДРВА, а он ЗБРИСАО! (ВИДЕО)
Како на Рогатки има извор са ког се по предању воде напио друг Тито, назвали су га Титовим. О тим временима је пре 40 година причао проф. Рифет са Сарајевског универзитета, који је био учесник тог похода…
Кад би се враћао са Пепелара увек би свратио на Титов извор и напунио канистер воде. Питам ја професора зашто то ради, а он ми каже: "Ова ме вода подсећа на те славне дане, а ујутро правим кафу од ње и замишљам лепоту Рогатке, једне од најлепших планина у централној Босни".
Марковић о стогодишњици од завршетка Великог рата: Црна Гора једина поражена у ВЕЛИКОЈ ПОБЕДИ
Да извор има нека необична својства указује чињеница да су ретке породице у Пепеларима које имају троје деце – обично је то од четворо до осморо деце.
Људи из Пепелара кажу да је друг Тито, након што се напио те воде, доживио лепе тренутке са Јованком.
Вода никада није хемијски испитана, али ако уважимо чињеницу о броју деце на Пепеларима, где су мушкарци обично везани за рад у шумама и на путевима иду на Рогатку – онда овој води можемо приписати својства мушке воде, као што је случај и у Кладњу.