Македонија издејствовала НОВО ИМЕ: Заев дели државу на две јединице, АЛБАНСКУ и МАКЕДОНСКУ
Овоме се нико није надао
Решење кризе у Македонији постало је један од приоритета за Вашингтон, који после учлањање Црне Горе у НАТО по сваку цену и по хитном поступку жели да под своје окриље угура и Скопље.
Прочитајте и:
Након инцидента у Сонти: Хрвати уложили протестну ноту, међутим амбасадорка Србије ју је ОДБИЛА
Нема ни ОБРАЗА ни МЕРЕ: ЗЛОЧИНАЦ Харадинај себи УДВОСТУЧИО плату, сиротињи ПРЕКИПЕЛО (ФОТО)
План је да Македонија добије ново име и тако реши вишедеценијски спор са Грчком, чиме би нестале све препреке за њен пријем у НАТО.
Историчар Александар Раковић открива да је за Македонију сковано ново име и да ће се наша суседна држава највероватније звати Централнобалканска република (ЦБР).
Према његовим речима, досадашња јединствена македонска држава може бити подељена на две федералне јединице.
Раковић је додао да је моћ националистичке парије ВМРО-ДПМНЕ доскорашњег премијера Николе Груевског, која би могла да се супротстави овој колонијалној идеји сломљена.
Скандалозна ТАБЛА на граници са БиХ: „Добро дошли у хрватску Херцег-Босну“ (ФОТО)
Од када је током 1991. године Македонија објавила своју независност, две суседне државе су у клинчу у вези са правом на име. Атина страхује од евентуалних територијалних претензија од стране својих суседа и жели да Скопље промени име Македонија јер у Грчкој постоји област која се идентично зове, пише Дојче Веле.
Под притиском Атине и Брисела, Македонија је још током 1992. године уписала у свој устав да се одриче права на сваку територијалну претензију ка Грчкој. А током 1995. године је "Сунце из Вергине", заменила стилизованим сунцем на националној застави.
Дејтон 2 је покушај УНИШТЕЊА Републике Српске која је руски трн у америчком оку
Од 1993. године због Атине, Македонија се на међународном нивоу представља као "Бивша југословенска република Македонија" и од тада спор у вези са именом постаје све озбиљнији.
Притом Атина, као члан ЕУ и НАТО-а, је у много изгледнијој позицији. Односи између две суседне државе још су више погоршани када је током 2008. године Атина блокирала очекивани улазак Македоније у НАТО, независно од тога што је Македонија хтела да уђе под називом БЈРМ.