НАСТАВАК АФЕРЕ КОЈА ПОТРЕСА ЦРНУ ГОРУ: Испливали до сада непознати детаљи!
Потези бивше власти понекад су за рубрику веровали или не, и таман кад се помисли да смо све видели они нас изненаде.
Након некадашњег министра пољопривреде Петра Ивановића који је за дан узео 6.000 евра путујући на пет дестинација, бивши директор ИРФ-а Зоран Вукчевић доделио је себи кредит од 80.000 евра, којег, како је истакао, уредно враћа.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/01/24/pjimage_27.jpg?itok=EpCbOIV4)
КНЕЖЕВИЋ УЗБУРКАО ЈАВНОСТ: Објавио шокантан снимак (ВИДЕО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/09/15/47258869_3009812482385629_2229617767890288640_o.jpg?itok=IGis2bGQ)
ФОТОГРАФИЈА КОЈА ЈЕ УЗДРМАЛА ЦРНУ ГОРУ: Медојевић објавио, па почео да ниже питања (ФОТО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/02/13/milooo.jpg?itok=NuTSsoEW)
САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! МАНДИЋ ПОТВРДИО: Овај човек је шеф Вељка Беливука - Невољу штитио и Ђукановић
Вукчевић и Ивановић имају нешто заједничко, обојица су приведена у случају Абу Даби фонд због сумње да су злоупотребили службени положај и несавесно радили приликом расподеле и трошења новца.
Да је сам себи дао кредит, показује документ који је јутрос објацио Дан, па је Одбор директора ИРФ-а, на чијем је челу био Зоран Вукчевић, донео одлуку да извршном директору ИРФ-а Зорану Вукчевићу додели стамбени кредит од 80 хиљада евра. Одлуку о додели кредита потписао је управо Зоран Вукчевић, као председник борда директора.
Вукчевић је јавна средства тог државног фонда користио је за свој приватни интерес, на начин који се коси са одредбама некадашњег Закона о спречавању сукоба интереса. То се може закључити на основу документације ИРФ-а, у коју је увид имала Мрежа за истраживање организованог криминала и корупције - ЛУПА. Ради се о документима са којих је нова управа скинула ознаку тајности.
Званични подаци са сајта Агенције за спречавање корупције (АСК) показују да Вукчевић у својим имовинским картонима никада није пријавио позајмицу од ИРФ-а, коју је добио 19. децембра 2014. године.
У члану 19 тадашњег Закона о спречавању сукоба интереса пише између осталог: "Јавни функционер је дужан да у Извјештају наведе тачне податке", што у овом случају доскорашњи челник владиног фонда није учинио. Кад се упореде подаци о имовини Вукчевића прије него што је потписао одлуку, којом је добио стамбени кредит од 80.000 евра, може се видјети да је он већ имао имовину на своје име - чак три стана и кућу. Ради се о два стана у Подгорици од 89 и 72 квадрата, стану од 37 квадрата у Будви и кући од 50 квадрата у Љешанскох нахији.
У Одлуци о додели стамбеног кредита др Зорану Вукчевићу пише: "Стамбени кредит се додјељује за рефинансирање стамбених кредита код Црногорске комерцијалне банке и Хипо Алпе Адрија банке и у циљу рјешавања стамбених потреба запосленог".
Вукчевић је на питање новинара одговорио да "није тачно да није пријављен стамбени кредит АСК" те да кредит иредно враћа.
Вукчевић је казао да је то један једини стамбени кредит, који је добио од ИРФ-а и који уредно враћа, али је "заборавио" да прије него што је потписао одлуку, којом је добио стамбени кредит од 80.000 евра, је имао имовину на своје име - три стана и кућу.