ОГРОМНЕ РУПЕ КОД ПЕТРИЊЕ СЕ И ДАЉЕ ШИРЕ: Људи у страху, неке су близу породичних кућа (ФОТО)
Научни саветник Хрватског геолошког института (ХГИ) Твртко Корбар изјавио је раније да су тимови Завода за геологију скупљали тектонске податке након потреса у Бановини, где постоје два раседа.
У околини Петриња су се након земљотреса отвориле рупе у земљи, највећа је ова у селу Меченчани пречника око 20 и дубине 5 метара, која се и даље шири. Пронађено је 30 оваквих рупа, а неке су у близини кућа. Стручњаци и даље нису сигурни да ли је могућа санација.
Тешка несрећа у Хрватској: Аутобус слетео са пута и преврнуо се, има повређених
ПОНОВО СЕ ТРЕСЛО ТЛО ХРВАТСКЕ: Још један потрес у низу, подрхтавао и Загреб
ХРВАТСКО ТЛО НЕ МИРУЈЕ: У Петрињу скоро 1.000 земљотреса за две недеље, а стручњаци упозоравају на нову АПОКАЛИПСУ!
Подсетимо, научни саветник Хрватског геолошког института (ХГИ) Твртко Корбар изјавио је раније да су тимови Завода за геологију скупљали тектонске податке након потреса у Бановини, где постоје два раседа.
Корбар је у емисији "Добро јутро, Хрватска" рекао да се приказ потреса у околини Петриње потпуно разликује од потреса у Загребу.
- Загребачки потрес и овај на подручју Сисачко-мославачке жупаније нису повезани, зато што се ради о два одвојена епицентрална подручја - истакао је Корбар.
Он је навео да су информације с терена потврдиле да је реч о размицању километарских блокова око Петриње у смеру или супротно од сателита који је прешао пре и после по терену који је задесио потрес.
- Северозападни блок померио се 30-ак центиметра према сателиту, а југоисточни блок 30-40 центиметара од сателита, па се ослободила велика енергија која је изазвала примарне и секундарне манифестације потреса на површини - објаснио је Корбар.
Истакао је да на кршком подручју не би било оваквих манифестација потреса као што су велике рупе које се отварају у земљи, али би било површинских пукотина.