ПРИХОДИ ПОЛИТИЧАРА И ЊИХОВ "НАЧИН ЖИВОТА" У НЕСКЛАДУ! Да ли ће доћи крај нелегалном богатству?
Они за које се сумња да су се незаконито обогатили мораће сами доказати порекло имовине или ће она, у противном, судском одлуком постати државно власништво.
То је предвиђено једним од решења нацрта закона о пореклу имовине који ће бити спреман до средине октобра.
Најбржи пут до НОВОГ ТЕЛЕФОНА? Ево одговора, а уз то можеш сјајно да се забавиш
ОВАКВУ ВРЕМЕНСКУ ПРОГНОЗУ ЈОШ НИСТЕ ЧУЛИ! Хит на друштвеним мрежама: Једног дана киша је падала два дана (ВИДЕО)
ЗИГ ХАЈЛ УСРЕД ЗАГРЕБА! Међународни скандал - Црногорци салутирали пролазницима чувеним наци поздравом (ВИДЕО)
Незванично се сазнаје да је Савет Европе главни партнер у изради закона, а да помоћ пружају и стручњаци из Велике Британије, Италије и Немачке, који ће дати оцене након прегледа документа.
Упркос обећању нове владе да ће усвајање закона о пореклу имовине бити један од њених приоритета, то се није догодило више од годину дана након избора.
Владајуће странке су и пре победе на изборима тражиле испитивање порекла новца којим су службеници бившег режима и чланови њихових породица трговали некретнинама, скупим сатовима, одећом... чија је вредност често прелазила званични приход. Цивилни сектор је такође упозорен на несклад између "начина живота" и прихода, али државне институције нису учиниле ништа по том питању.
Покрет за промене (ПзП) је крајем прошле године поднио Скупштини Црне Горе Нацрт закона о утврђивању порекла имовине и посебном опорезивању незаконито стечене имовине. Нацрт сличног акта припремила је УРА, али није послат парламенту.
Мрежа за афирмацију невладиног сектора (МАНС) инсистирала је на инкриминацији незаконитог богаћења, али то никада није дошло на дневни ред Владе или Парламента.