ПРВИ ШПИЈУН СЛОВЕНИЈЕ ЗАРАЗИО СЕ КОРОНОМ: Одлична вест за Владу Јанеза Јанше
Проблем с ковидом-19 додатно закомпликовао сложену политичку ситуацију
Иницијатива словеначког парламента да идуће недеље гласа о неповерењу Вади доведена је у питање пошто се директор државне обавештајне службе СОВА заразио корона вирусом, а био је у контакту са посланицима.
ДОДИК ЗАГРМЕО НА ДРИТАНА: Упутио снажне речи - тиче се Републике Српске!
"НЕ СТОЈИМ ИЗА ЛИСТА..." ШОК У ЦРНОЈ ГОРИ: Кривокапић се огласио поводом избора у Никшићу
НИ МИНУС МУ НЕ МОЖЕ НИШТА: Суљо из Горажда запливао у леденој Дрини усред јануара (ВИДЕО)
Прва СОВА Словеније, директор службе Јанез Стушек, у петак је у згради парламента одговарао на питања чланова Одбора за контролу сигурносних и тајних служби. Састанак је одржан иза затворених врата, а у суботу је тестирањем потврђено да је Стушек заражен корона вирусом.
Споменути Одбор има девет чланова, а са стручним сарадницима и секретарицом Одбора, на таквим састанцима нађе се и двадесетак позваних људи, челника Владиних и других установа, наравно, у случају да су добили позив за конкретну седницу.
Сви учесници састанка које је одржан у петак сада чекају тестирање, а то би све могло да утиче на изгласавање или неизгласавање неповерења Влади Јанеза Јанше, што би тренутним властима свакако одговарало због очекиваног одлагања гласања.
Иницијатива покренута у петак
Иначе, група од 42 посланика из пет опозиционих странака левице и центра у петак је поднела предлог да се Влади изгласа неповерење и да се мандат за састављање нове владе повери Карлу Ерјавцу, који је уз премијера Јаншу један од најискуснијих политичких ветерана.
Телевизијска станица ПОП-ТВ према незваничним, али поузданим информацијама, наводи да би седница Скупштине Словеније на којој би се гласало о поверењу Влади, требало да буде одржана у среду.
Словеначки парламент је изменама Пословника за време корона кризе омогућио изјашњавање и гласање посланика "од куће", преко електронских платформи, али питање је може ли такав формат да буде искоришћен за овако специфичан случај као што је гласање о неповерењу Влади, између осталог и због осетљивости политичке ситуације.