"ПУТИН КОНТРОЛИШЕ СРПСКУ И РУСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" Скандалозна изјава Мила Ђукановића, у Русима види главне кривце
У региону су, каже, остале још неке недовршене ствари.
Црногорски председник Мило Ђукановић, који је био против потписивања Темељног уговора са Српском православном црквом, тврди да је СПЦ као и Руска православна црква, како тврди, "алат" у рукама политике руског председника Владимира Путина.
"ЛОПОВ, ШВЕРЦЕР ЦИГАРЕТА, ПОКРОВИТЕЉ ШВЕРЦА КОКАИНА" Милов кум отворио душу и све признао - Ђукановић је задужен за ове послове
БОЛЕСНО! Словенац направио филм о томе како су Срби доводили странце да лове људе у Сарајеву као на сафарију (ВИДЕО)
БУГАРСКА НАЦИЈА У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Криза завладала земљом, народ тражи ЊЕГОВ повратак на власт!
- Као што знате, ми се мучимо са таквим уговором са Српском православном црквом. А то што се мучимо са потписивањем таквог споразума с њима, опет је рефлексија глобалних односа о којима сам говорио. Јер, нажалост и СПЦ и Руска православна црква су само алати или инструменти у рукама Путинове политике - рекао је Ђукановић у интервју за јерусалимским Џерузалим пост, пренео је портал подгоричког Дана.
Ђукановић је говорећи о безбедносним приликама у Европи, спољнополитичким циљевима и резултатима Црне Горе, односима са Израелом, Палестином и другим државама те регије и личном политичком ангажману, рекао да је Црна Гора упркос противљењу Србије обновила независност.
- Одлучили смо да обновимо независност Црне Горе. Србија је била жестоко против тога, не само у Милошевићево време, него и у доба владавине Коштунице. Но, успели смо, без ратова, без нестабилности, што није уобичајено на Балкану. Заправо, то је био једини такав пример. Такође смо се опредијелили за чланство у НАТО. И успели смо и у томе. А у међувремену смо реализовали неке врло јаке инвестиције. Данас чекамо да постанемо део Европске уније, и испред смо осталих кандидата - навео је Ђукановић.
У региону су, каже, остале још неке недовршене ствари.
- Босна и Херцеговина је и даље нефункционална држава. Северна Македонија остала је у мимоилажењу, најпре са Грчком, а сада са Бугарском. А Србија је и даље у проблематичној ситуацији због Косова. Имали смо мањак пажње САД. А имали смо и мањак иницијативе и одлучности са европске стране. Углавном, нису били вољни да преузму водећу улогу у интеграцији Западног Балкана у ЕУ.... - каже Ђукановић и додаје:
- Дакле, ако нема ЕУ и САД, доћи ће неке треће земље. Пре свега, Русија. И као што сам рекао, Русија је почела снажно инфилтрирати своју антизападну политику у регију још од 2016. године и покушаја државног удара у Црној Гори. Да скратим причу, чини ми се да САД још увек идеализују стање у државама Западног Балкана.