РЕВОЛУЦИОНАРНО ОТКРИЋЕ НАУЧНИКА ИЗ НОВЕ ГОРИЦЕ: Кренуо Теслиним стопама, И УСПЕО У НЕЧЕМУ У ЧЕМУ НИКО ДО САДА НИЈЕ
Словеначки научник Матјаж Валант патентирао је свој изум чувања електричне енергије који би привреди могао да донесе велике уштеде.
Словеначки научник Матјаж Валант, руководилац лабораторије за истраживање материјала и декан Факултета за науке о околини из Нове Горице, патентирао је свој изум чувања електричне енергије који би привреди могао да донесе велике уштеде. Како пише љубљанско "Дело", Валантов изум решава један од највећих проблема у енергетици, а то је неуравнотеженост производње и потрошње, због које у систему мора доћи до повременог енергетског балансирања и губитка електричне енергије.
ЊЕГОВА ПОЛИТИКА ИЗУВА ИЗ ЦИПЕЛА: Аустријски министар ушетао у парламент у чарапама - и то КАКВИМ (ФОТО)
ДРАМА У ЊУЈОРКУ Срушио се хеликоптер у реку Хадсон!
ИМПОЗАНТНОСТ 21.ВЕКА Шангај је град у који је будућност већ стигла! (ВИДЕО)
Овај изум, а реч је заправо о концепту који ће се наставити развојем и израдом првог прототипа, тај проблем решава "чувањем енергије у оксидационо-редукционом потенцијалу чврсте материје", наводе словеначки медији.
Тај поступак је еколошки неутралан, економски повољан и омогућава трајно чување енергије с већом енергетском густином од оне која се, на пример, налази у фосилним горивима.
Уговор о продаји патента и његовом кориштењу Валант и Универизтет на којем ради потписали су са једним приватним предузећем које има седиште у Шмарјешким топлицама, а које има стране инвеститоре.
Управница те Нина Грамц фирме изјавила је да ће Лабораторија за истраживање материјала које води Валант за њих израдити први функционални прототип базиран на Валантовом патенту чувања енергије.
Шта се дешава са питањем абортуса у Америци? Од уторка ступио на снагу ДРАСТИЧАН ПОТЕЗ!
Не могу да користе Википедију цео дан! МИЛИЈАРДИ Кинеза онемогућена посета популарној страници
ВОЈНА ВЕТЕРАНКА ОДУЗИМА ДАХ: Сви би код "Краљице оружја" на обуку! Она обожава да држи пиштољ! (ФОТО/ВИДЕО)
- Тај прототип ће дефинисати све важне технолошке, енергетске и економске параметре ове технологије - изјавила је Грамц.