СКАЈ ПЛАТФОРМА КОБНА ПО ТРИ ХРВАТСКА ПОЛИЦАЈЦА: Криминалцима из Србије одавали информације, откривено колико су зарадили до сада
Скај платформа, криптована и наводно сигурна комуникација међу криминалцима свих врста, поново се показала кобном за неке од њих.
Међутим, у најновијој полицијској акцији, у мрежу упецала су се и три полицајца, која се сумњиче да су за новац у информацијском систему МУП-а проверавала да ли је за неким особама расписана потерница, могу ли сигурно да пређу границу....
НЕВИЂЕНО НЕВРЕМЕ ИЗАЗВАЛО ОПШТИ ХАОС: Апокалиптичне сцене - улице оковане ледом, бујице носе све пред собом (ФОТО)
МАКЕДОНСКА ЦРКВА ОСТАЈЕ АУТОКЕФАЛНА САМО ЗА СПЦ: МПЦ и даље без томоса Васељенске патријаршије
"У ПЕТАК СЕ САСТАЈЕМ СА ПУТИНОМ" Додик најавио разговор са председником Русије - познато време и место састанка
Тако бар тврде УСКОК и МУП који су заједничким деловањем спровели криминалистичко истраживање над осам особа. Међу тим особама, три су им недоступне, а како се незванично сазнаје, ради се о Кемалу Р, Душану Г. и Младену Ш.
Кемал Р. и Младен Ш. су како се сумња припадници црногорско-српског криминално миљеа. Што се тиче Хрватске, истрагом је обухваћено пет особа, међу којима су три полицајца, од којих је један у пензији.
Управо он, а реч је о Жељку Ц. сумњичи се да је од својих колега Анђелка Х. и Томице С. тражио да му раде одређене провере у информацијском систему МУП-а. Особе које су те провере тражиле, потом би уплатиле новац на рачун, а тај су новац, како се сумња подизале, Љиљана Ш. и Андреја К. које су родбински повезане с једним од осумњичених полицајаца. Према УСКОК-у и МУП-у, све наведено догађало се од јануара 2019. до 11. априла 2022. на подручју Хрватске и Словеније, а двојица осумњичених полицајца били су запослени у станици граничне полиције Мацељ, преноси Вечерњи лист.
Њихове "услуге" су плаћене по 200 до 300 евра, а на крају се сумња да су осумњичени себи прибавили најмање 12.000 евра и 49.730 динара, а тај је новац подељен између њих на за сада неутврђен начин.
Петорка која је ухапшена у Хрватској је испитана, а након испитивања две осумњичене су пуштене да се бране са слободе, док за тројицу полицајаца УСКОК тражи одређивање притвора.
Иначе, ова хапшења, својеврстан су наставак више ранијих оперативних акција, које су циљале злочиначка удружења која су се бавила фалсификовањем исправа, па и пасоша. Реч је о акцијама које су спроведене током 2019. и 2020. а на крају су резултирале већим бројем кривичних пријава против више особа.