СРПСКЕ ВЛАДИКЕ РЕКЛЕ НЕ МИЛУ И МАЊИНСКОЈ ВЛАДИ: Послали јасну поруку бившем режиму!
Пред Скупштином у Погорици сутра је на дневном реду гласање о поверењу Влади која је формирана после вишемесечних литија и три деценије власти Мила Ђукановића и ДПС.
Због неправди које и данас трпимо од остатака бившег режима не видимо решење постојећих друштвених проблема у повратку бивше власти, па ни кроз подршку некој мањинској влади у Црној Гори, стоји у обраћању које су управо, а дан пред гласање о поверењу тренутној Влади, заједнички објавила четворица владика чије се Епархије или њени делови налазе на простору Црне Горе.
Пред Скупштином у Погорици сутра је на дневном реду гласање о поверењу Влади која је формирана после вишемесечних литија и три деценије власти Мила Ђукановића и ДПС. Иницијативу за смену тренутне власти у Црној Гори поднео је њен члан и вицепремијер, лидер УРА Дритан Абазовић. Он се у смени садашње Владе и формирању мањинске, ослања на гласове и већину коју има са Демократском партијом социјалиста Мила Ђукановића.
Држава напунила новчанике грађана: Пензионерима више од 50.000 динара и ТУ НИЈЕ КРАЈ!
ВУЛИН ОШТРО ОДГОВОРИО ЂУКАНОВИЋУ: Звицер без свог шефа Мила не би био највећи нарко-дилер у овом делу света
КРИВОКАПИЋ ЗАКАЗАО СЕДНИЦУ ВЕЋА ЗА НАЦИОНАЛНУ БЕЗБЕДНОСТ: Абазовић не долази, Дритан наставља да блокира рад инстируција
Четворица архијереја Митрополит црногорско-приморски Јоаникије, епископи - милешевски Атанасије, будимљанско-никшићки Методије и захумско-херцеговачки Димитрије.
- Победа над претходним богоборним режимом 30. августа 2020. није донела рјешење свих проблема у друштву, али зато она јесте велика демократска прекретница. Стога је, уверени смо, треба сачувати и испоштовати народну вољу. Добар циљ може се постићи само добрим средствима. Није нам намера да кочимо друштвене процесе и у том смислу очекујемо да ће политичари победници са прошлих парламентарних избора наћи заједничко рјешење за ову или неку нову владу, која ће са Српском Православном Црквом убрзо потписати темељни уговор. Тако би се допринело смиривању тензија у Црној Гори и постигла равноправност свих вера у нашој држави - наводе владике.
У заједничком обраћању се додаје:
- Због неправди које и данас трпимо од остатака бившег режима не видимо решење постојећих друштвених проблема у повратку бивше власти, па ни кроз подршку некој мањинској влади. Како ће, драга браћо и сестре, решавати нагомилане друштвене проблеме и примењивати цивилизацијске стандарде они што сваки час прете новим прогоном Цркве, депортацијама свештенства и отимањем светиња!? Примећујете ли како ових дана кротко и умиљато нуде данајске дарове народу Црне Горе који је управо од њих бранио своје светиње - питају епископи.
Владике наглашавају да не деле народ по страначкој припадности и истичу да сваки човек задобије пуну слободу мисли и савести, "поштујемо различитости националног изјашњавања и страначких опредељења и сматрамо да, без обзира на различитости, сви треба да радимо за опште добро и определимо се, уместо за свађе и раздоре, за искрени дијалог".
- Таквим искреним дијалогом ћемо најбоље решавати проблеме и достићи жељену хармонију народног јединства, уз поштовање свих поменутих различитости. Дужни смо подсетити наш народ да борба за слободу вере још није завршена и да Српска Православна Црква у Црној Гори деценијама трпи гнусне клевете и неправде од стране бившег режима чији политички представници и послије пораза на изборима 30. августа 2020. године, шире мржњу и нетрпељивост против наше Цркве - поручује се у заједничком обраћању епископа.