УПРКОС КОРОНИ ХРВАТИ ПРОСЛАВЉАЈУ ЗЛОЧИНАЧКУ АКЦИЈУ: Државни врх у Книну "слави" Олују
Пленковић и Милановић ће у августу највероватније отпутовати у Книн на два дана.
Председник Хрватске Зоран Милановић и премијер Андреј Пленковић заједно ће обележити 25. година од злочиначке операције Олуја, током које је протерано 250.000, а убијено више од 1.800 Срба.
Милановић ће у Книну боравити и 4. и 5. августа, а детаље како ће то дводневно обележавање Олује изгледати Кабинет председника још договора са Владом.
ЗАТВОР ЗА НАЈТЕЖЕ И НАЈОПАСНИЈЕ ПРЕСТУПНИКЕ: Састоји се од 350 ћелија и најбезбеднији је у региону (ВИДЕО)
МИЛОВИ ЉУДИ ПРЕТЕ ИЗ ЛУКСЕМБУРГА! ЊЕГОВИ СРАМНИ САБОРЦИ НАШЛИ НОВУ МЕТУ: На удару НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ
У овом тренутку више је сценарија како ће цела манифестација изгледати, па је упитно и хоће ли Милановић 4. августа увече на Книнској тврђави, а што се раније спомињало, моћи да приреди примање за хрватске ратне команданте, на којем би требало да појединцима додели одличја и више чинове.
Све би, каже министар одбране Томо Медвед, требало постати јасније након састанка између Организацијског одбора за прославу и Хрватског завода за јавно здравље, који ће се одржати у петак у Министарству обране. Према министру, на том састанку би требало да буду донесене одлуке о организацији на темељу најновије епидемиолошке ситуације.
Сусрет Милановић – Пленковић, овај пут у Книну, биће занимљив с обзиром на једно од њихових задњих појављивања, оно на 25. годишњицу Бљеска у Окучанима, завршило поприлично неславно.
Наиме, Милановић је тада одбио да учествује у самом обележавању, и то након што је схватио да у протоколу учествују неки који на себи носе мајице с усташким поздравом "За дом спремни". Од извора блиских Милановићу сазнаје се да ће се овај пут итекако пазити да се такво што не понови, односно да у самом протоколу не дође до такве ситуације.
Подсетимо, војно полицијска акција Олуја почела је 4. и трајала је до 7. августа 1995. године, а током њеног трајања хрватске снаге су убиле најмање 1.800 особа српске националности и протерале 250.000 људи.
Напад је почео рано ујутро 4. августа, а дан касније хрватска војска ушла је у готово потпуно напуштен и претходно тешко и насумично гранатиран Книн. Отпор војске РСК сломљен је брзо, операција је званично трајала 4 дана, завршила се падом Републике Српске Крајине и успостављањем контроле Републике Хрватске над том територијом.
И док званичан Загреб овај дан слави као Дан победе и домовинске захвалности и Дан бранитеља, у Србији се обележава као један од најтужнијих догађаја у историји, комеморацијама и сећањем на страдале и прогнане у тој акцији.
ПРЕМИНУО ПОЗНАТИ НОВИНАР ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ: Још једва жртва корона вируса
ТЕНЗИЈЕ У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ: Избори тек што су прошли, а међусобне оптужбе за малверзације не престају
КОМАНДАНТ "ВРАЖИЈЕГ" МУЏАХЕДИНСКОГ ОДРЕДА НА СУДУ: Махмуљин се сумњичи да је зверски убијао заробљене Србе
САМО ЊЕМУ ЈЕ ПОШЛО ЗА РУКОМ ДА ДВА ПУТА БУДЕ ИЗАБРАН ЗА ШЕФА ПАРЛАМЕНТА: Јандроковић нови председник хрватског Сабора
БЕСРАМНОСТ МИЛОВОГ СКУТОНОШЕ: Понуда СПЦ је била крајња линија компромиса, дијалог нема више смисла