ВЛАДА СЛОВЕНИЈЕ СЕ ОГЛАСИЛА О НОН-ПЕЈПЕРУ: "Никада нисмо разматрали окретање леђа БиХ..."
Влада Словеније саопштила је данас да никада није разматрала такозвани нон-пејпер о решавању отворених питања на Западном Балкану, у коме се помиње могућност распада Босне и Херцеоговине.
Саопштење представља одговор Владе на писмо бившег реису-л-улеме Мустафе Церића, упућено бившем словенацком председнику Милану Кучану, у коме он Словенији замера да је "окренула леђа" Босни и Херцеговини "у корист великосрпске и великохрватске опсесије о њеној подели".
ПОБЕГАО ПАЦИЈЕНТ ИНФИЦИРАН КОВИДОМ: Мушкарац трагично настрадао пошто је кришом напустио болничку собу
БАРАНИН ПЛАТИО СВЕ ДУГОВЕ СВОЈИХ СУГРАЂАНА У ЛОКАЛНОЈ ПРОДАВНИЦИ: Гест који је дотакао срца свих, а разлог је узвишен!
У БиХ у два дана од короне преминуло 78 људи: Данас двоструко више заражених него јуче
- Актуелна влада Републике Словеније није никада разматрала и узимала у обзир такозвани нон-пејпер, који се спомињао у вашим извештајима протеклих дана - наводи се у саопштењу владине прес службе у Љубљани, поводом, како је наведено, "спекулација и извештаја о такозваном нон-пејперу".
- Исто тако, ни Влада, као ни било које владино тело, нису разматрали, припремали нити дискутовали о било којем извештају из 2011., како то тврди господин Мустафа Церић у писму бившем словеначком председнику Милану Кучану, као ни о наводном нон-пејперу који се односи на њега - наводи се у саопштењу словеначке владе.
Како се додаје, Влада Словеније ни било које њено тело, такође, нису се бавили у било каквом контексту цепањем Босне и Херцеговине како се то помиње у наводном документу.
- Ни Министарство спољних послова, као ни било које друго министарство актуелне Владе Републике Словеније нису били укључени у било које активности те врсте - наводи се у саопштењу.
Словенија, како се истиче, заједно са осталим актерима у региону, у Европској унији и шире, предузима све напоре да убрза интеграцију Западног Балкана у евро-атлантске интеграције, и чинећи тако, уверена је да ниједан корак у том правцу не би требало да угрози мир и коегзистенцију у БиХ и региону Западног Балкана у целини.