ВУЧИЋ ОСТАЈЕ НА МЕСТУ ПРЕМИЈЕРА, а ово су министри у новој Влади Србије! (ИНФОГРАФИК)
Посланици Скупштине Србије изабрали су данас нову владу премијера Александра Вучића.
На списку се налазе неки од досадашњих министара, као и нови министри.
1. Министарство привреде: Горан Кнежевић
Рођен је 1957. у Банатском Карловцу. Основну и средњу школу завршио је у Зрењанину, а Економски факултет у Београду. У јулу 2012. године у Влади Србије био је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде.
2. Министарство финансија: Душан Вујовић
Рођен је 1951. године у Пожаревцу, дипломирао на Економском факултету у Београду, где је и магистрирао и докторирао.
На предлог Главног одбора СНС, априла 2014. године, изабран је за новог министра привреде. Након оставке Лазара Крстића у јулу 2014. године, почетком августа постављен је на функцију министра финансија, а до избора новог министра обављао је и функцију министра привреде. У новом сазиву Владе, он је поново министар привреде.
3. Министарство здравља: Златибор Лончар
Рођен у Београду 1971. године. Завршио Медицински факултет у Београду 1997. године. Пре доласка на чело Ургентног центра био је начелник Интензивне неге на одељењу Хирургије и Клинике за ургентну хирургију. Од 2010. године био је начелник интензивне неге Ургентног центра, а од августа 2012. био је на функцијама директора Ургентног центра и помоћника директора Клиничког центра Србије за медицинска питања. Од 2013. године је начелник Одељења за трансплантацију.
У јануару 2014. године изабран је за члана Председништва СНС-а. На предлог Главног одбора СНС априла 2014. године изабран је за министра здравља. У новом сазиву Владе, он је такође један од министара коме је поверено исто министарство.
ПО ПРВИ ПУТ У НОВИЈОЈ ИСТОРИЈИ: Јулски плус у буџету је знатно већи од свих претходних
4. Министарство пољопривреде и заштите животне средине: Бранислав Недимовић
Дипломирани је правник по звању, а у три мандата био је и републички посланик. Почетком 2011. године оснива Групу грађана „Вредна Митровица“, која је настала обједињавањем више невладиних организација.
ПРЕМИЈЕР ВУЧИЋ: Никада никоме нећемо дозволити да гази Србију!
5. Министарство правде: Нела Кубуровић
Рођена је 1982. године у Сарајеву, а на Правном факултету у Београду дипломирала је 2005. године. Од фебруара 2006. радила је у Првом општинском суду у Београду, да би две године касније прешла у Министарство правде као саветник за пружање стручне помоћи Високом савету правосуђа.
Од 2009. године ради у Сектору за нормативне послове, а од маја 2013. године била је начелник Одељења за статусна питања судија у Високом савету судства.
Досадашња помоћница у Министарству правде, учествовала у изради бројних закона који су рађени према европским стандардима.
ЗНАК ДА СТВАРИ КРЕЋУ НАБОЉЕ: Хрвати поздравили најаву Вучића о решењу отворених питања
6. Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре: Зорана Михајловић
Рођена је 1970. године у Тузли. Основну и средњу школу завршила је у Београду. Дипломирала је, магистрирала и докторирала на београдском Економском факултету. Зорана Михаиловић је задржала место министра грађевине и у новом сазиву Владе Србије.
7. Министарство унутрашњих послова: Небојша Стефановић
Рођен 1976. године у Београду, дипломирао је на Факултету за за пословне студије и докторирао.
Оснивач је Српске напредне странке, члан њеног председништва, потпредседник Главног одбора и председник Градског одбора Београд. Био је министар унутрашњих послова и у претходном сазиву Владе.
8. Министарство одбране: Зоран Ђорђевић
Зоран Ђорђевић, завршио је Школу националне одбране - Високе студије безбедности и одбране, а тренутно приводи крају докторске студије. Након смене Братислава Гашића, преузео је Министарство одбране.
СРБИЈА КАО ГЕОСТРАТЕШКИ ВАЖНА ЗЕМЉА: Због чега Бајден долази у Србију?
9. Министарство трговине, туризма и телекомуникација: Расим Љајић
Рођен је 1964. године у Новом Пазару.У родном граду завршио основну школу и гимназију, да би потом завршио Медицински факултет у Сарајеву. И у претходном сазиву Владе је био министар трговине, туризма и телекомуникација.
10. Министарство спољних послова: Ивица Дачић
Од 2012. до 2014. обављао је дужност председника Владе Србије, а 27. априла 2014. у влади Александра Вучића постављен је за првог потпредседника Владе и министра спољних послова.
Завршио Факултет политичких наука у Београду са просечном оценом 10 (десет). У новом сазиву је на истом министарском месту.
11. Министарство просвете, науке и технолошког развоја: Младен Шарчевић
Рођен је 1957. године у Београду, где завршава основну школу, XII београдску гимназију и Природно-математички факултет у Београду - одсек географија. Постдипломске студије завршава на Центру за мултидисциплинарне студије БУ – смер заштита животне средине. Током школовања постиже врхунске резултате и стиче право на убрзане студије (са 22 године дипломирао) и стипендије за постдипломске студије. Оснивач и генерални менаџер образовног система „Руђер Бошковић“.
ВИШЕ РАДНИХ МЕСТА У ЧЕЛИЧАНИ ИЗ СМЕДЕРЕВА: Зелезара запошљава око 300 нових радника
12: Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања: Александар Вулин
Рођен је 1972. године у Новом Саду. Основну школу завршио је у Новом Саду, гимназију у Сремским Карловцима. Дипломирао је на Правном факултету у Новом Саду. И у претходном сазиву Владе је био на истом министарском месту.
13. Министарство омладине и спорта: Вања Удовичић
Рођен је 12. септембра 1982. године у Београду, дипломирани инжењер организационих наука и прослављени ватерполиста. У претходном сазиву Владе је такође био министар спорта.
14. Министарство државне управе и локалне самоуправе: Ана Брнабић
По професији је менаџерка за односе са јавношћу, добитница награде за "Бизнис жену године", потпредседница НАЛЕД-а.
15. Министарство културе и информисања: Владан Вукосављевић
Владан Вукосављевић, рођен у Београду 1962. године, дипломирао је на Правном факултету у Београду, а радио је у спољној трговини, бавио се продајом некретнина, пружањем правних услуга и односима са јавношћу.
16. Министарство без портфеља: Славица Ђукић Дејановић, Милан Кркобабић и Јадранка Јоксимовић.
Славица Ђукић Дејановић је рођена 1951. године у Рачи Крагујевачкој. На Медицинском факултету у Београду дипломирала је 1976. године са просечном оценом 9,38. Потпредседница Главног одбора СПС-а. Директорка клинике за психијатријске болести "Лаза Лазаревић".
Милан Кркобабић је рођен је 1952. у Качареву. Гимназију и Економски факултет завршио је у Београду.
Син је бившег председника ПУПС-а Јована Кркобабића, чији је био и заменик. Септембра 2012. именован је за генералног директора Јавног предузећа "Поште Србије". Након очеве смрти, априла 2014. године, долази на место председника странке.
Јадранка Јоксимовић је рођена 26. јануара 1978. у Београду. Дипломирала је на Факултету политичких наука у Београду 2002/03. Изабрана је 2014. године за министарку без портфеља задужену за евроинтеграције.
Чланица је Главног одбора и Председништва Српске напредне странке. Обавља дужност интернационалног секретара Српске напредне странке.
17. Министарство рударства и енергетике: Александар Антић
Рођен је 7. маја 1969. године у Београду. По занимању је дипломирани економиста. Председник је београдског одбора СПС и члан Председништва СПС. Након избора 2014. године обавља функцију министра рударства и енергетике у Влади Републике Србије.
СТЕФАНОВИЋ: Србија неће да клечи нити дозволити Хрватској да јој држи лекције!
Потпредседници Владе Србије су: Расим Љајић, Небојша Стефановић и Зорана Михајловић.
Александар Вучић је раније најављивао да ће неки министри остати у влади и наставити да раде свој посао, али је исто тако најавио да ће у неким ресорима доћи до промена.
- Неки људи ће наставити да раде свој посао, а многи неће. Неки су радили добро, неки други нису, али је увек добро да имате свежу крв - најавио је раније Вучић, а то је и потврђено објављивањем списка старих/нових министара у новој Влади Србије.