30 ГОДИНА ПРОУЧАВА ЛЕУКЕМИЈУ: ОВО је доктор који мисли да је коначно пронашао лек за ову опаку болест (ВИДЕО)
Професор Грејвс покушава да направи пиће слично јогурту које би спречило настанак леукемије код деце.
Многима ова идеја изгледа ексцентрично, јер ни једну врсту рака не можете да победите на тако лак начин. Међутим, професор Грејвс не одустаје, јер мисли да је на правом трагу захваљујућу искуству које има у проучавању ове гнусне болести. Колеге га свесрдно подржавају и верују да ће успети у свом подвигу.
Професор Мел Грејвс је три деценије проучавао леукемију код деце на Институту за истраживање рака у Лондону. У петак је саопштено да је добио награду за свој практични рад на овом пољу.
- Тридесет година сам опседнут разлозима због којих деца добијају леукемију. Сада по први пут имам одговор на то питање, а то значи да можемо почети да размишљамо о томе како је зауставити. Отуда потиче моја идеја о фамозном напитку - изјавио је професор Грејвс.
50-тих година прошлог века акутна лимфобластична леукемија се јављала код једног од 2.000 деце у Великој Британији, а данас је она у 90 одсто случајева излечива. Проблем је што је третман токсичан, па се могу јавити други пропратни проблеми.
У протеклих пар деценија се ова болест повећава за 1 одсто оболелих годишње.
- Ово је статистика везана за развијено друштво, али немојмо заборавити да су бројке далеко трагичније кад су неразвијене земље у питању - каже професор Грејвс.
Италија забила нож у леђа Макрону: Званичници подржали покрет "Жути прслуци"
Акутна лимфобластична леукемија је узрокована низом биолошких реакција. Почетни фактор је генска мутација која се јавља код једног од 20 деце.
- Та мутација је узрокована неком врстом несреће у материци. Она није наслеђена, али доводи дете у ситуацију да некада у животу може да оболи од ове болести - објашњава професор.
ДЕВОЈКА ЈЕ СТАЈАЛА И СЛУШАЛА УЛИЧНОГ СВИРАЧА: А онда више није могла да издржи (ВИДЕО)
Да би се заиста добила леукемија мора да дође и до грешке у имуном систему.
- Да би имуни систем радио исправно потребно га је суочити са инфекцијом у току прве године живота. Без те конфронтације са инфекцијом систем остаје неприпремљен и неће радити како би требало - објашњава Грејвс.
И ово питање заштите деце је велики проблем. Родитељи буквално гаје дете у стерилној средини и онда кад би бебе требало да стварају одбрамбени механизам то се не дешава.
Хиљаде људи опечено! Медузе правиле проблеме у Аустралији: Затворене плаже, купачи у агонији
Поред тога све је мање дојења новорођенчади, чиме се од мајке не усваја њен имуни систем, што је исто један од већих проблема.
- Овако изолована деца кад се суоче са инфекцијама настаје проблем. Њихов имуни систем не постоји и зато су честе хроничне упале - каже професор и додаје да како упала напредује у крв се луче материје цитокини, које су други и главни окидач за појаву леукемије. То је та друга мутација и она доводи до леукемије код деце која имају прву мутацију.
- Дакле, болест мора да има комбинацију ових окидача, а други је јака упала. Она настаје од пречистих домова у којима деца расту и склањајна од свих болести. То значи да болест нема никакве веза са далеководима и другим спољним факторима које емитују било какву енергију - изричит је професор.
Оно што је најважније нови увид пружа научницима да реагују и да заштите мале организма. Грејвсов тим је почео да проучава цревне бактерије и њихово понашање током прве године развоја детета. Ове бактерије помажу да се на бољи начин свари храна како би се стварала здрава енергија и како би имуни систем био на завидном нивоу.
Интересантно је да је у развијеним земљама много мањи број добрих бакерија у цревима људи него у оним земљама у којима се не користе антибактеријски сапуни, на пример.
- Морамо да нађемо које су то најважније бактерије за припрему имуног система код дтета и на тај начин ћемо ући у траг овог тешкој болести - изјавио је професор Грејвс.
ОПАСНО БЛИЗУ: Амерички разарач прошао тик уз спорна острва у Јужном кинеском мору
Ово не би било решејне само за дечју леукемију већ и за друге врсте рака.
ДЕСЕТ ДОМАЋИХ И ЈЕДНА КИНЕСКА "ЗВЕР" Војска Србије је у 2018. години добила РЕКОРДНО НАОРУЖАЊЕ