ЗА САД СУ СРБИЈА И ЊЕН ПРЕДСЕДНИК НАЈВАЖНИЈИ У ОВОМ ДЕЛУ ЕВРОПЕ: Односи унапређени за време Вучића!
У последње време посебно су ојачали српско-амерички односи
Новинар и политички коментатор анализирао је победу Џо Бајдена на изборима за председника САД и рекао да нам ни републиканци ни демократе нису ни пријатељи ни непријатељи.
НЕМАЧКИ МЕДИЈИ ИСМЕЈАЛИ ТРАМПА, РАДУЈУ СЕ БАЈДЕНУ! Насловница Шпигла све говори! (ФОТО)
АМЕРИЧКИ ЧОВЕК ИЗ НАФТАЛИНА: Горбачов коментарисао изборе у Америци у духу совјетске ере
ДОНАЛД ТРАМП ПОНОВО КРИТИКУЈЕ ИЗБОРНИ ПРОЦЕС: Лопови су покрали изборе, велика машинерија је корумпирана
Јовановић, који је, иначе, пре месец дана прогнозирао Бајденову победу, као што је пре четири године рекао да ће Доналд Трамп поразити Хилари Клинтон, каже да је много примера из српско-америчких односа који доводе у питање тај уврежени став да републиканци Србе воле и поштују, а демократе мрзе и презиру.
Он у прилог томе подсећа да су оснивачи албанско-америчког лобија у САД управо двојица ултрарепубликанаца, Џозеф Диогарди и Роберт Боб Дол.
Диогарди је 1989. основао Албанско-америчку грађанску лигу, чији је симбол мапа велике Албаније.
- Још много других утицајних републиканаца, попут конгресмена, сенатора, људи из администрације, војног и безбедносног сектора није имало слуха и разумевања за Србе и Србију - каже Јовановић.
Он на тај списак ставља и друге утицајне републиканце, попут Кондолизе Рајс, Џона Mekkejna, Дика Чејнија, Колин Пауела, Њут Гингрича, Мит Ромнија, и многе друге.
Јовановић каже да исто тако у Србији не треба да се плаше победе Џозефа Бајдена.
Председник Александар Вучић успео је, како наводи, да изгради добре личне односе и са демократама и са републиканцима, што је изузетно важно за једну малу земљу.
- Интереси Србије у сваком случају не би смели да буду у колизији са интересима најмоћније земље света. Цена такве политике је прескупа - каже Јовановић и подсећа да смо то осетили на сопственој кожи 90-их година.
Председник Србије је Вашингтонским споразумом успео да обнови партнерство са САД, а то, сматра Јовановић, знају да цене и републиканци и демократе.
Он је истакао да је за САД Србија постала најважнија земља у овом делу Европе, а њен председник најутицајнија и најјача политичка личност региона, због чега је неопходно наставити са унапређивањем односа са САД без обзира на то ко је станар Беле куће.