МИСТЕРИЈА НЕМАНИ! Велика бела ајкула прекривена ожиљцима и посекотинама - нико не зна шта је узрок (ВИДЕО)
Забележена необична појава.
Подводни кинематограф снимио је несвакидашњи призор у водама јужне Аустралије - "најиспребијанију" велику белу ајкулу на свету.
СТРАВИЧНО КРВОПРОЛИЋЕ МОГУЋЕ СВАКОГ ТРЕНУТКА: 15.000 војника распоређено на белоруској граници - свет у све већој ПАНИЦИ (ФОТО)
"ЧУО СЕ САМО ЈЕЗИВ ВРИСАК" Комшије угледале УЖАС у дворишту - дечака (10) РАСТРГАО ПАС
ДОК ЈЕ АМЕРИЧКА ДЕЛЕГАЦИЈА У ПОСЕТИ: Кина одржала војне вежбе близу Тајвана
На снимку који је Дин Спракман поставио на свом каналу Сеа Драгон Филмс види се три метра дуго створење, чије је цело тело, од врха носа до краја пераја прекривено ожиљцима и посекотинама, како мирно плива водама у близини острва Нептун.
Оно што је још необичније је то што је само десна страна ајкуле у ожиљцима. Спракман је рекао да никада није видео велику белу у тако лошем стању.
- То је предивна ајкула која је прошла кроз сито и решето - рекао је он.
Иако је мислио да ајкула трпи болове, морска неман која је прошла поред њега била је екстремно мирна и нежна.
Његов снимак изазвао је лавину коментара на друштвеним мрежама.
Спракман је навео да је његова претпоставка да је "главни кривац" за ожиљке на телу ајкуле пропелер неког великог брода или кавез за туне у којима се ајкуле често заглаве.
- Међутим, док сам је снимао како плива, приметио сам да су неки ожиљци стари, а да су неки баш свежи. Вероватно никада нећемо са сазнати шта је изазвало ове ране - рекао је он.
Било је и оних који мисле да су огреботине последица очешавања ајкуле о корални гребен, сукоба око женке, а можда и последица непријатног сусрета са ражама. Због карактеристичних ожиљака на носу, има оних који мисле да су то "успомене" на сусрет са омиљеним пленом - фокама.
Спракман је снимак поставио у јануару али је ове седмице постао виралан. Велике беле ајкуле су највеће рибе предатори на свету. Њихова тела у облику торпеда им омогућавају да достигну брзину од 56 км/х. Процењује се да их је у водама Аустралије остало свега око 5500.