НИЈЕ УСПЕО ДА ЈЕ САХРАНИ? Беживотно и ОБНАЖЕНО тело девојке М.Б. (21) пронађено у шуми - Пресудио јој како би ПРИКРИО напаствовање
Истражитељи су ухапсили осумњиченог за убиство младе пливачице Мартје Б. (21) из Нибила у Немачкој, чије је тело пронађено у шуми.
У питању је 35-годишњи мушкарац из Нибила, који је идентификован уз помоћ ДНК. Он је у четвртак поподне ухапшен због убиства. Осумњичени је живео недалеко од жртве. Према налазима истражитеља, између осумњиченог и жртве није било раније везе.
Мартје, која је радила као баштованка и била искусна пливачица, нестала је прошлог петка између 8 и 12 сати, када је отишла да вежба у суседном Маршенпарку, само 50 метара од њеног стана у Нибилу.
Међутим, Мартја се није појавила на састанку са мајком, због чега се жена забринула и позвала полицију.
Према њеним пријатељима, Мартја је била одговорна млада жена која је увек одржала своју реч и никада није каснила. Уследила је драматична потрага, а њено тело је пронађено у суботу у току ноћи.
На месту где је тело пронађено, у шуми где се већ догодило најмање једно силовање и једно убиство, докази су указивали на брутално убиство, према истражитељима. Оно што је посебно језиво је то што је, када је полиција пронашла мртву Мартје, она била делимично гола и није имала панталоне.
Докази су упућивали на сексуални злочин. Сумња се да ју је убио како би прикрио силовање.
Према истражитељима, осумњичени, који је сада у притвору, покушао је да сахрани мртву жену након злочина, али није успео.
Истрага се наставља.
Препознавање жртве насиља може бити изазовно јер многи људи скривају или минимизирају своје проблеме из страха, срама или због других фактора. Ипак, постоје неки знакови на које треба обратити пажњу, као и начини на које можете реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља.
Знакови да неко може бити жртва насиља:
Физички повреди: Присуство необјашњивих повреда или повреда које се често понављају може бити знак физичког насиља.
- Промене у понашању: Промене у понашању као што су повлачење, нервоза, депресија или анксиозност могу указивати да особа пролази кроз неки облик насиља.
- Изолација: Жртве насиља често се повлаче и избегавају друштвене ситуације. Партнер који је насилник може покушати изоловати жртву од породице и пријатеља.
- Финансијска контрола: Насилници често контролирају финансије жртава, ограничавајући им приступ новцу или присвајајући њихову имовину.
- Емоционално понашање: Насилници често користе емоционално манипулативне тактике попут понижавања, вређања или претњи како би контролисали своје жртве.
Како реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља:
- Будите подршка: Приступите особи с пажњом и емпатијом. Немојте је осуђивати или кривити за ситуацију у којој се налази.
- Понудите помоћ: Питајте особу како можете помоћи и будите спремни да је подржите у проналажењу сигурног уточишта или тражењу професионалне помоћи.
- Препоручите ресурсе: Упознајте особу са ресурсима као што су телефонске линије за подршку, сигурне куће или организације које пружају помоћ жртвама насиља.
- Поштујте границе: Ако особа не жели да прича о својој ситуацији или не жели помоћ, поштујте њене границе. Немојте је притискати или форсирати на било који начин.
- Пријавите насиље: Ако сумњате да је неко у опасности, не устручавајте се да пријавите насиље надлежним органима или организацијама за заштиту жртава.
Важно је бити обазрив и тактичан у приступу како бисте осигурали да особа која је жртва насиља осећа подршку и разумевање.
Извор: Србија Данас/Телеграф