БЛОКИРАНА ОМИЉЕНА ОНЛАЈН ПЛАТФОРМА ЗА ОДРАСЛЕ: "Породица ће бити уништена и на крају дегенерисана“
Донета одлука
Турска је блокирала онлајн платформу ОнлиФанс након притужби јавности, известило је турско Удружење за слободу изражавања. Приступ онлајн претплатничкој платформи, која често садржи садржаје за одрасле, ограничио је у среду Истанбулски кривични мировни суд, наводи се у извештају.
БУЈНА И НЕСРЕЋНА: Слатка плавуша у великом проблему због ОГРОМНОГ ПОПРСЈА, НЕМИЛОСРДНИ су према њој (ВИДЕО)
ДА ЛИ ЈЕ НА ПОМОЛУ ПОМИРЕЊЕ? Блинкен путује у Кину - све се држи у тајности
ДРАМА НА СЕВЕРУ КИНЕ! Извршена ХИТНА евакуација хиљада људи!
Није објављено никакво званично саопштење о том питању, али турски корисници друштвених медија потврдили су ограничења. Корисници који су покушали да приступе веб локацији у среду добили су поруку упозорења која је указивала да њихова веза није безбедна.
Није јасно да ли је забрана привремена или трајна. ОнлиФанс је основан у Великој Британији 2016. године и првенствено га користе креатори садржаја за одрасле, поред музичара, гејмера и утицајних људи.
Чини се да је забрана продукт на жалбу поднету Председничком комуникационом центру (ЦИМЕР), преносе локални медији. Лист Цумхурииет цитирао је саопштење послато ЦИМЕР-у у којем је веб локација описана као промоција "неморалних" радњи користећи "одвратне методе".
- Неки корисници зарађују више од 10.000 долара месечно од порнографских објава на овој платформи - наводи се у саопштењу.
- Флуктуирајућа ситуација у економији наше земље лоше утиче на друштво, а посебно на младе, и многи људи прибегавају лошим начинима да зараде лак новац.
У жалби се додаје да ако такве платформе не буду блокиране, онда ће: "Турска породична структура бити еродирана и на крају дегенерисана".
"Није бесплатан"
У фебруару, након разорног земљотреса који је погодио југоисточну Турску и суседну Сирију, турска влада је увела ограничења на Твитеру широм земље, што је изазвало негодовање корисника.
Последњих година, Анкара је позвала гиганте друштвених медија као што су Јутјуб, Твитер, Инстаграм и ТикТок да именују локалне правне заступнике у земљи или ће се суочити са казнама вредним милионе долара.
Организација за људска права коју финансирају САД Фреедом Хоусе дала је Турској оцену 32 од 100 у свом индексу слободе интернета за 2022. годину, што указује да интернет "није бесплатан".
Као доказ, наводи се циљање независних новинских кућа и затворске казне за оне оптужене за ширење дезинформација.