СТЕФАНИЈА УМРЛА ОД РЕТКЕ ИНФЕКЦИЈЕ: Породица уништена њеном смрћу, заразила се током одмора са родитељима
Верује се да се бактеријом заразила током пливања у базену.
Девојчица из Колумбије умрла је након што је оболела од бактерије која једе мозак.
ОТКРИВЕНО КАКО СУ СПАСЕНИ ЗАТРПАНИ РУДАРИ: Коришћена је одавно СТРОГО ЗАБРАЊЕНА ТЕХНОЛОГИЈА
УХАПШЕНО ШЕСТОРО МАЛОЛЕТНИКА који стоје иза лажних претњи бомбама
ЧЕТВОРО МРТВИХ НА АУТО-ПУТУ: У директном судару возила марке ''Фијат'' и комбија страдала и ТРИ ВОЈНИКА
Стефанија Виламираз Гонзалес (10) била је на одмору са породицом у јуну када је добила бол у уху, грозницу и повраћање.
Иако су се њени симптоми проредили када се вратила кући, две недеље касније тешко јој је било да устане из кревета, имала је грчеве. Недељу дана касније била је мртва.
Оно што нико није сумњао јесте да се невидљиви паразит усадио у њено тело и проузроковао да се мала балерина изненада разболи након повратка са одмора.
Након њене смрти, лекари су закључили да се Стефанија заразила током купања. Претпостављају да је амеба која живи у води под називом Наеглериа fowleri ушла у тело девојчице кроз нос.
Ово је такозвана "амеба која једе мозак" која живи у језерима, рекама и барама, али је према речима стручњака откривена и у воденим парковима и базенима.
- Поделили смо нашу причу како друга деца и породице не би морали да пролазе кроз исте ствари као ми. Породица је уништена Стефанијином смрћу - рекли су рођаци.
Менаџер хотела у чијем се базену Стефанија разболела обећао је да ће појачати безбедносне стандарде.
Када се амеба нађе у телу, обично има фаталне последице по људе. Наиме, амеба из носа продире у мозак, изазивајући менингитис и упалу можданог ткива. У 97 посто свих случајева инфекција је фатална.
Међутим, инфестација је такође изузетно ретка - барем није документовано много болести. Институт Роберт Кох наводи само 250 случајева широм света, али сумња да је број непријављених случајева висок.
Центри за контролу и превенцију болести (ЦДЦ) извештавају да је у САД било само 145 случајева у периоду између 1962. и 2018. Само четири особе су преживеле.