ДОЖИВЕО КАРДИОПУЛМОНАЛНИ ЗАСТОЈ након вечере, а онда је РАЗОТКРИВЕНА МРЕЖА УБИСТАВА његове новопечене супруге: Деценијама је убијала мушкарце, а да нико није ни посумњао...
Ова жена је исплела читаву мрежу убистава својих љубавника, њено суђење је било једно од најдужих у Јапану, чак је и осуђена на смрт, а жалба за поништавање пресуде је одбијена у јуну ове године.
Чисако Какехи има 75 година, доброг је здравља и заљубљена је, и све ово би била једна сасвим обична информација да се не ради о жени коју називају јапанском "црном удовицом".
Али, вратимо се неколико година уназад... Било је то 2013. године, а када је Исао Какехи започео узбудљиву нову везу са Чисако, 67-годишњом удовицом коју је упознао преко јапанске агенције за забављање.
УБИЈЕНО ТРОЈЕ ДЕЦЕ И 60 ЉУДИ: Ваздушни напад у Јемену - још увек се ИЗВЛАЧЕ ТЕЛА из рушевина
СЛУЧАЈНО УПУЦАНА БЕБА У ОБРАЧУНУ- У КРИТИЧНОМ ЈЕ СТАЊУ: Током размене ватре једанаестомесечна девојчица погођена у образ (ВИДЕО)
САЛАТА ИЗ ПАКЛА: Отруј све који нису за тебе! Како је секта извела масовно тровање да освоји власт
У року од два месеца, пар се венчао, уселио заједно и започео наизглед обичан живот у граду Муко у Кјоту, правећи колаче од пиринча за новогодишње прославе, међутим Исао Какехи није дочекао Нову годину.
Он је 28. децембра постао четврта и последња жртва јапанске серијске убице "Црне удовице".
Када је све почело
Сада 74 -годишњакиња Чисако, је осуђена на смрт због убиства три партнера и покушаја убиства четвртог.
Убиства су почела 2007. године, када је имала 61 годину, али је избегла сумњу све док смрт Исаа Какехија није изазвала полицијску истрагу која је резултирала њеним хапшењем 2014. године.
"Користила је агенцију за склапање бракова да би се упознала са старијим жртвама и једну за другом их је тровала након што је стекла њихово поверење", рекао је судија у јунској пресуди, преноси CNN.
Њен злочин је немилосрдан и заснован на планираној и снажној убилачкој намери. Случај је потресао Јапан и нагласио опасности које вребају на интернету за старије самце који су подложни љубавним преварама.
И то је такође довело до тога да се земља запита зашто би жена у годинама почела да убија мушкарце које је наводно волела.
Ко је Чисако Какехи?
За жену која је постала озлоглашена у Јапану, мало тога је познато о њеном личном животу. Наиме, она је рођена у Саги, а радила је у фабрици штампе и удала се за свог првог мужа 1969. године, када је имала 23 године, преноси CNN. Њихов брак је трајао 25 година до његове смрти од болести 1994. године.
Чисако је затим 2007. године ушла у везу са 78-годишњим Тошиакијем Суехиром. Једног поподнева, тачније 18. децембра 2007. Какехи је ручала са Суехиром и његовом децом. Он је узео суплементе за здравље, што је олакшало Какехију да преруши капсулу цијанида у једну од пилула и да му је да, наводи се у пресуди. Мање од 15 минута након ручка, Суехиро се онесвестио и срушио. У време доласка хитне помоћи, он је дахтао и "био је на ивици да престане да дише", наводи се у судској пресуди, преноси CNN.
Супруга га је пратила до болнице, али је себи дала псеудоним "Хираока" када је разговарала са особљем хитне помоћи и Суехировом породицом. У болници су лекари открили да је близу смрти након што је патио од унутрашње гушења. Он је преживео и једина је од четири Какехијеве жртве која је то успела, али му је остало "неизлечиво већа дисфункција и оштећење вида", наводи се у судској пресуди. Умро је годину и по дана касније од неповезане болести, наводи Асахи News, преноси CNN.
Друга жртва: Жртва мотоцикла
Масанори Хонда је био у доброј форми са својих 71 годину, а до 2011. године његов дијабетес је прешао у "благи статус" и често је посећивао спортске клубове, наводи се у пресуди. Он је, такође, ушао у везу са Чисако.
Иако је нејасно како су се упознали и колико дуго су излазили, пар је рекао пријатељима касније те године да планирају да се венчају. Затим је, 9. марта 2012. Чисако срела Хонду у продавници, а онда је око 17 часова тог дана он изгубио свест док је возио мотоцикл. Мање од два сата касније у болници, лекари су констатовали његову смрт.
Докази су касније показали да Какехи није планирала да проживи године са Хондом. Два месеца пре његове смрти, у јануару 2012, већ је почела тајно да се забавља са другим мушкарцима преко агенције за састанке.
Преживео је рак али не и Чисако
Минору Хиоки се у каснијим годинама борио са усамљеношћу и рецидивом рака плућа. Али до јула 2013. живот је кренуо набоље: његов рак је био скоро потпуно излечен хемотерапијом и "био је одличног здравља", наводи се у пресуди, преноси CNN.
До августа 2013, Хиоки је показивао наклоњеност Какехи, пишући јој у мејловима да жели да "заувек остану заједно". Били су блиски, често су јели заједно и проводили ноћи.
Њиховој идиличној романси је дошао крај 20. септембра када је пар изашао на вечеру.
Наиме, Хиоки је, као и други супруг Какехи Суехиро, често узимао суплементе за здравље у облику пилула, па јој је било лако да му убаци пилулу са цијанидом.
Управо су завршили са оброком када је Хиоки изгубио свест. У тренутку када је стигла хитна помоћ, он је "болно дисао и дахтао", наводи се у пресуди.
Упркос томе што је знала да има децу и да се опоравио од рака, Какехи је лагала екипу хитне помоћи, тврдећи да нема породицу и да болује од терминалног рака плућа. Када су понудили поступак реанимације, она је забранила да га реанимирају. Умро је у року од два сата.
Нова љубав и последња жртва
Чисако се већ у новембру 2013, само два месеца након Хиокијеве смрти, удала за своју следећу и последњу мету, Иса Какехија. И једва месец дана након њиховог венчања, почела је тајно да излази са другим мушкарцем, наводи се у пресуди, а преноси CNN.
Али Исао Какехи није био ништа мудрији, и изгледало је да му је враћен ентузијазам у живот. У мејловима и порукама, рекао је својој новој супрузи да жели да "да све од себе да ужива у светлом другом животу и да дуго живи", а у року од неколико недеља након брака, доживео је кардиопулмонални застој убрзо након што је вечерао код куће са својом новом супругом. Позвала је хитну помоћ, која га је одвезла у болницу, али је преминуо само сат времена касније.
Сумња полиције
Његова смрт изазвала је сумњу, што је покренуло полицијску истрагу која је брзо разоткрила њену мрежу преваре.
Наиме, аутопсије су ретке у Јапану и обично се изводе само када постоји сумња на могуће убиство, што је можда разлог зашто је смрт њених бивших партнера у то време прошла углавном непримећено.
Али смрт Иса Какехија сматрана је довољно сумњивом да оправда обдукцију, која је открила смртоносне количине јона цијанида у његовом срцу, крви и стомаку, као и ерозију у стомаку.
Неколико дана након његове смрти, власти су у Какехином стану пронашле пилуле суплемената и празне капсуле , што је додатно сугерисало да је она испразнила бочице витамина и поново их напунила цијанидом који је самлевен у прах.
У августу 2014. године, истражитељи су открили крунски доказ у стану Исаа Какехија. Закопан у саксији коју је његова жена избацила, као и пластичну кесу са траговима цијанида.
Боја кесе и њен садржај сугерисали су да је цијанид био закопан неколико месеци, а иста врста пластичне кесе са патент затварачем пронађена је у Какехијевом стану. Какехи је цијанид добила на свом послу у штампарији, наводи се у пресуди.
Хапшење Чисако
Два месеца касније, полиција је ухапсила Чисако. Након вишемесечних испитивања, она је на крају признала да је тровала Хонду, Хиоки и Суехиро капсулама са цијанидом.
Полиција је такође веровала да је Какехи била повезана са убиствима још четворице мушкараца, поред четворице за која је оптужена, али су тужиоци на крају одлучили да не подигну оптужницу против ње због недовољних доказа, преноси CNN.
Разлог убијања
Ови мушкарци су живели у различитим градовима, радили су различите послове и нису имали никакве везе једни са другима, осим једне ствари: сви су имали значајну уштеђевину и имовину.
Ово их је, у комбинацији са касним годинама и статусом самца, учинило савршеним метама.
Прво од четири тровања изазвано је дугом: Какехи је дуговала Суехиру 48 милиона јена (око 437.000 долара), наводи се у пресуди.
Два месеца након његове смрти, фебруара 2008, Какехи је написала писмо својој деци у коме је рекла да је вратила новац користећи "наследство другог човека", према пресуди.
Писмо је шокирало Суехирову децу, која нису била свесна позајмице свог оца и мало су знала о Какехију. Нису ни знали њено име.
Њена финансијска ситуација у то време је непозната, али смрћу своје четврте жртве, узела је толико новца да се њен мотив више није могао објаснити потребом или очајем.
Какехи је добила око 16 милиона јена (145.000 долара) од Хонде, наводи се у пресуди, у којој се не прецизира колико је добила од других мушкараца. Асахи News, међутим, процењује да је Какехи укупно добила око 500 милиона јена (4,5 милиона долара) од наследства, драгоцености и друге имовине својих партнера - неке процене су да је та цифра чак 800 милиона јена (7,3 милиона долара), наводи CNN.
Одбрана деменцијом
Суд је закључио да је Какехи "искористила" поверење својих жртава и њихову наду у заједничку будућност, како би извршила убиства. Иако је признала злочине, понудила је мало извињења породицама жртава, показујући недостатак "искрене саморефлексије".
Али њен одбрамбени тим је то видео другачије. Жалбу су засновали на недоследностима у њеном сведочењу, указујући на њено признање и његово касније повлачење као доказ деменције и принуде.
На крају, њен тим је изгубио право на жалбу, а њена смртна казна је потврђена. Није објављен датум за њено погубљење. Према закону, затвореници морају да буду погубљени у року од шест месеци од изрицања пресуде, али стручњаци кажу да се то ретко дешава због дуготрајних покушаја жалбе, а многи на крају чекају годинама.