Мучио је студенте "ФЕРМИЈЕВИМ ПРОБЛЕМИМА", а памтимо га и као великог Нобеловца: Овај човек је започео АТОМСКО ДОБА
Докторирао је у Пизи на истраживању X-zraka.
На данашњи дан родио се један од веома значајних историјских личности, посебно у свету физике, добитник Нобелове награде у овој области и човек који је заслужан за низ основних открића у физици атомског језгра.
ОТИШАО ИЗ АЛБАНИЈЕ ПРЕ 20 ГОДИНА ДА ОТПОЧНЕ НОВИ ЖИВОТ: Ово је мушкарац који се сумњичи за убиство младе учитељице у Лондону
НОВИ ТРАГОВИ: Археолози пронашли МИСТЕРИОЗНУ одају у пећини у коју нико није ушао 40.000 година и КРИЈЕ ВЕЛИКУ ТАЈНУ
"ЧУДЕСНИ ЛЕК" ПРОТИВ КОРОНЕ УБИО ДЕВЕТ ОСОБА! Скандал у Бразилу, пацијенти нису знали да су заморчићи
Енрико Ферми рођен је 29. септембра 1901. у Риму. Када је његов брат Ђулио умро током операције, како би савладао тугу, четрнаестогодишњи Енрико почиње да изучава физику.
Најпознатији је по свом раду о распадању бета честица, развоју нуклеарног реактора и за развој квантне теорије. Докторирао је у Пизи на истраживању X-zraka, и објавио је тридесет научних радова укључујући и неке везане за квантну физику, после чега је уследио рад на спин честицама.
Веома значајан податак у његовој биографији јесте да је 2. децембра 1942. у Чикагу пустио у погон први нуклеарни реактор и тај датум узима се и као почетак атомског доба.
Елемент у периодном систему под редним бројем 100 назван је по њему – Фермијум.
Имао је и посебан начин предавања док је био професор у Чикагу. Волео је да својим студентима поставља разна логичка питања, отуда и назив „Фермије проблеми“.
Преминуо је од рака у 53. години.