ФЕНОМЕНАЛНО ИЛИ ЗАСТРАШУЈУЋЕ? Корона изум поделио јавност
Колумбија има свега 8.000 кревета на одељењима интензивне неге, а то је земља која броји 50.000.000 становника, те су директори болница већ упозорили да им мањка постеља, али и опреме.
Болнички кревет од картона, који истовремено може да послужи и као мртвачки сандук, можда делује превише морбидно, али може да буде веома практичан, поготово у земљама Латинске Америке које су постале ново жариште корона вируса.
ДА ЛИ ЋЕ СЕ "ОПУШТЕНОСТ" ШВЕДСКОЈ ОБИТИ О ГЛАВУ? Забринути су да ће бити изузети из отварања граница
ЕКСПЕРТИ АПЕЛУЈУ: Деца млађа од две године НЕ ТРЕБА ДА НОСЕ МАСКЕ, може доћи до озбиљних проблема
Жеља за животом је јача од короне: ОПОРАВИЛА СЕ СТАРИЦА ОД 111 ГОДИНА
Како број оболелих из дана у дан расте у земљама латинске америке, тим дизајнера из Колумбије осмислио је ово решење како би на тај начин надоместили болничке кревете и ковчеге којих у државама Латинске Америке очигледно мањка, преноси Гуардиан.
Еквадор, јужни комшија Колумбије, први је који је у априлу доживео јак удар короне. Тада су у граду Гвајакилу били принуђени да тела жртава држе на улицама, јер није било довољно гробних места и ковчега. Тада су власти кренуле шаком и капом да деле картонске ковчеге у којима су породице могле да чувају остатке својих преминулих до сахране.
Нажалост, сада се са истом ситуацијом суочавају и друге земље у региону. Бразил је одмах иза САД по броју оболелих и преминулих, а цела Јужна Америка постала је ново жариште опасне болести која је однела више од 350.000 живота широма света.
Прогнозе за Колумбију, која након два месеца креће са попуштањем мера, уопште нису добре. У просеку оболи око 1.000 људи дневно, а умире их на стотине, што говори да је карантин само мало помогао у томе да се "изравна кривуља".
Колумбија има свега 8.000 кревета на одељењима интензивне неге, а то је земља која броји 50.000.000 становника, те су директори болница већ упозорили да им мањка постеља, али и опреме.
Гомез је зато кренуо у овај уносан пројекат. Тврди да месечно може да произведе око 3.000 кревета. Да ће сваки коштати у просеку 95 долара, те да може да "издржи" пацијента тежине до 150 килограма.
- Људи ће можда рећи да правимо самртне постеље, али само покушавамо да помогнемо - објавшњава Гомез.
Он очекује велико интересовасње клијената, од САД, преко Бразила, Мексика, Перуа и Чилеа, а обећао је и да ће донирати 10 кревета болници у Летисији, граду који је најгоре погођен у Колумбији.
На друштвеним мрежама увелико се води дебата о "генијалности овог пројекта". Неки кажу да је идеја феноменална, али истовремено и застрашујућа.
ЕУ полако отвара границе: Познато у које земље ће Срби прво моћи да отпутују и када!
ЧЕЧЕНСКИ ЛИДЕР СЕ ОГЛАСИО НА ИНСТАГРАМУ НАКОН СПЕКУЛАЦИЈА ДА ЈЕ ЗАРАЖЕН КОРОНОМ: Ево шта је поручио следбеницима
СИТУАЦИЈА У ИТАЛИЈИ СЕ НЕ СМИРУЈЕ: Повећање броја умрлих у односу на јуче
ОВАЈ ГРАД ЈЕ АПСОЛУТНИ ФЕНОМЕН: Стручњаци не могу да објасне зашто у њему нема ниједан оболели од корона вируса
СЈАЈНА вест за највећу земљу Пиринеја: У Шпанији се СМИРУЈЕ епидемија, данас само један смртни случај