ФОТОГРАФИЈА КОЈА ЋЕ УЋИ У ИСТОРИЈУ Жена у белом попела се на аутомобил и постала СИМБОЛ БОРБЕ ПРОТИВ ВЛАСТИ (ФОТО)
Фотографија младе жене, како обучена у бело страствено предводи скандирање на великом противвладином протесту у Судану, постала је вирална и већ је постала симбол моћне улоге коју жене играју у покрету против владе.
У понедељак увече, када је на хиљаде људи изашло на улице у престоници Картуму захтевајући да се председник Омар ал Башир повуче, локални фотограф Лана Харун сликала је 22-годишњу Алу Салах како стоји на врху аутомобила изнад мора људи са руком подигнутом у ваздух, прстом који показује према небу. Њу су бројни демонстранти снимали и фотографисали и поздрављали.
НИЈЕ ОДШТЕТА ЗА МАСАКРИРАНОГ ОЦА: Ево како Кашогијев син објашњава ПРАВО МАЛО БОГАТСТВО које је добио од САУДИЈАЦА !
Болесне фотографије круже интернетом! Мала Меди је нестала пре 12 ГОДИНА, а сада се појавила МОНТАЖА (ФОТО)
(ВИДЕО) ПУТИН ПРЕВОДИОЦА НАЗВАО БАНДИТОМ! Руски председник због ове грешке морао да реагује!
- Она је покушавала да свима да наду и позитивну енергију и у томе је и успела. Она представља све суданске жене и девојчице и инспирисала је сваку жену и девојчицу. Она је испричала причу о Суданкама...била је савршена - рекла је Харун, пише "Гардијан".
Слика жене у белом је брзо постала вирална када су људи твитовали слику, хвалећи суданске жене за преузимање одговорности у демонстрацијама.
Неки су тврдили да њена фотографија припада историјским књигама. Други упоређују Салах и са Кипом слободе.
Салах је у првој изјави страним медијима, откако је њена фотографија постала вирална, рекла за "Базфид Њуз" да она тренурно студира инжењерство и архитектуру на Међународном суданском универзитету у Картуму.
НЕМАЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА ШОКИРАЛА ГЛЕДАОЦЕ: Русија је напала Естонију, НАТО И НЕМАЧКА ВОЈСКА СУ КРЕНУЛИ У ПРОТИВНАПАД!
СТИГЛИ МЕМОАРИ ХИТЛЕРОВОГ ДИПЛОМАТЕ: ОН ЈЕ ЗАУСТАВИО МАСАКР СРБА по принципу за једног убијеног Немца 100 наших
КО РАТУЈЕ И КО ЈЕ НА ЧИЈОЈ СТРАНИ? Пет ствари које би требало да знате о хаосу у Либији
Ахмед Авад, њен пријатељ и колега са студија је такође био на протесту и објавио је снимке скандирања у којима се критикује влада због убијања људи у име религије.
Он је рекао да му је Салах пре демонстрација рекла да "жели да обори режим, јер је ситуација постала несносна по судански народ".
Протести који су почели у децембру због утростручавања цене хлеба и брзо су се претворили у покрет демонстраната широм земље који је позвао Ал Башира, који је владао земљом од 1989. године, да поднесе оставку.
Снаге државне безбедности одговориле су на протесте оним што заговорници људских права називају прекомерном силом. Најмање осам људи је убијено између 6. и 8. априла у насиљу у вези са протестима, а стотине других људи је нападнуто сузавцем, претучено на улицама и бачено у затвор без подигнуте оптужнице.
Жене су пријавиле случајеве сексуалног узнемиравања и претњи силовањем. Многе жене су биле на челу протеста, а неке процене говоре да чак 70 одсто демонстраната чине жене.
Демонстрације су приморале председника да прогласи ванредно стање у трајању од годину дана и распусти савезну и државне владе како би учврстио своју власт. Протести су, међутим, настављени, његова власт је све слабија, а неки на хоризонту виде крај његове владавине, која је трајала 30 година.