МИГРАНТИ УЈЕДИНИЛИ ЛЕВИЦУ И ДЕСНИЦУ И ДОВЕЛИ ДО ОСТАВКЕ МИНИСТРА: Колапс у Француској скупштини, одбачен предлог КЉУЧНОГ закона владе
Власти су осудиле ову "неприродну коалицију".
Мигранти су успели оно што никоме није пошло за руком: ујединили су крајњу левицу и крајњу десницу, испровоцирали понуђену оставку министра унутрашњих послова и срушили политику актуелне власти седења на две столице.
ТРАМП МЕЊА ОДНОС ПРЕМА СЕВЕРНОЈ КОРЕЈИ? Допустиће нуклеарно оружје Ким Џонг Уну! Хоће да се фокусира на КИНУ
"ПОКРЕНУЛИ СУ ХИБРИДНИ РАТ ПРОТИВ НАС": Лавров упозорио на светску манипулацију - Жеља САД-а да се целом свету наметне туђе мишљење!
"ЕУ СЕ СПРЕМА ДА НАПРАВИ ГРЕШКУ И МИ ТО МОРАМО ДА СПРЕЧИМО" Орбан остаје при свом, Украјине НЕ СМЕ у Унију!
Многе је изненадило изјашњавање у француској скупштини о предлогу новог закона о имиграцији који је поднео један од кључних министара Жералд Дарманен. Предлогу посланика еколога, да се закон уопште не представи, придружили су се, сасвим неуобичајено, истовремено депутати и левице, и крајње деснице, као и део републиканаца, чиме су сакупили тесну већину.
Овај закон је био један од најважнијих у плану рада Владе, па је Дарманен одмах поднео оставку председнику Емануелу Макрону, који је није прихватио. Власт оптужује опозицију да је против тражења компромиса и дијалога, те да тиме угрожава интересе Француске. Осуђују и њихову "неприродну коалицију". Предлог је, међутим, веома амбивалентан, за десницу је превише благ, за левицу доста строг, чиме владајућа структура плаћа цех жељи да све задовољи.
По ко зна који пут, власт која нема већину у парламенту, сада покушава да еквилибристиком прогура закон, преко мешовитог одбора Скупштине и Сената. Опет се назире непопуларни члан устава 49.3 на основу кога се закони усвајају без гласања, уз могућност провере поверења влади, као што је било у случају пензијске реформе. Власт, која практично влада на овај начин, излази знатно ослабљена из ове авантуре.
Предлог закона, иначе, с једне стране пооштрава долазак странаца, док за оне који остају побољшава интергрисање. Између осталог, предвиђа укидање забране избацивања из земље за оне који су дошли у Француску пре 13. године живота, уколико су кажњени са више од 5 година затвора. Бесплатна општа медицинска помоћ за све илегалце замењује се само хитном лекарском помоћи, а пооштрене су и мере за спајање породице.
За примање социјалних давања потребно је боравити најмање пет година, уместо шест месеци као до сада. Чак је предвиђено и укидање аутоматског права на француско држављанство с пунолетством за децу рођену у Француској од родитеља странаца! Одбијени за азил морали би да напусте земљу одмах, не чекајући одлуку на жалбу. Смањен је и број законских могућности за протествовање поводом овакве одлуке. Ствара се и посебна лична карта за раднике странце који обављају послове у доменима где недостаје радна снага.
ПРОДУБЉЕНА КРИЗА
Лидер крајње левице Жан Лик Меланшон је позвао на оставку Владе и на нове изборе. То за сада није прихваћено, баш као ни предлог лидерке крајње деснице у парламенту Марин Ле Пен која је понудила своју верзију закона о мигрантима. Политичка криза се продубљује.