ХАМАС У СТИЛУ ИСИС-а! Израелски историчар открио циљеве палестинске групе, споменуо и Србе
Језива зверства су почињена
Израелски историчар и филозоф Јувал Ноа Харари изјавио је да је палестински Хамас желео да збрише са лица земље израелске цивиле, пошто им мета нису биле војне базе приликом недавног напада, и да начин на који су чинили злочине подсећа на методе Исламске државе.
АЛ КАИДА УПУТИЛА УЖАСАВАЈУЋУ ПОРУКУ: Спремне нове мете, читавом свету прети уништење
"ИЗРАЕЛ ЋЕ НАПАСТИ ВЕЛИКОМ СНАГОМ" Стравични догађаји на помолу, Палестинцима упућен позив за хитну евакуацију!
"НЕМА УЛАЗА, ТУ ЈЕ БОМБА!" - ДРАМА НА ТРГУ: Мушкарац се попео на споменик и прети да ће се разнети (ВИДЕО)
- Ово све подсећа на погроме и Холокауст. Мој стриц и стрина, који имају 99 и 89 година, налазили су се у селу у које је Хамас упао. Некако су се сакрили, док су терористи Хамаса убијали цивиле. Оно што је још шокантно, то је да се мења цела перспектива, другачије је било него што смо виђали претходних година. Терористи, не само што су јурили цивиле, него су их злостављали на најгори начин, у стилу ИСИС-а - рекао је Харари гостујући на CNN-u у емисији водитељке Кристијан Аманпур.
Он је појаснио да притом мисли на одсецања главе, убијања родитеља испред деце, као и да милитанти Хамаса се уопште нису трудили да сакрију злодела, већ да су снимали све и качили на друштвене мреже.
- То је стил ИСИС-а. Дакле, овако се сеје мржња због које ће конфликт трајати генерацијама. Овде није циљ само уништити јеврејске заједнице, већ разорити сваку шансу за мир - додао је израелски историчар. Он се присетио ратова у бившој Југославији и упоредио ситуацију са Пољском, Литванијом и Украјином.
- У бившој Југославији је било ратова, јер је постојала нетрпељивост између Срба, Хрвата и Бошњака. Четрдесетих година прошлог века, било је убистава и депортација стотине хиљаде људи са обе стране. Зашто се нико не сећа рата између Пољске, Литваније и Украјине? Зато што га није било. И ту је постојала нетрпељивост, али до рата није дошло. Влада Пољске није покренула рат деведесетих, иако полаже историјско право на Виљнус, који је сада главни град Литваније. Такође, Лавов у Украјини је био важан град у Пољској, али је пољска влада била врло самосвесна. Рекли су: историја је историја, гледамо у будућност - рекао је Харари.