НЕВЕРОВАТНИ СНИМЦИ ЕПСКЕ БИТКЕ ИЗМЕЂУ КИНЕЗА И ИНДИЈАЦА: Погледајте какав је то метеж био (МАПА/ВИДЕО)
Гранична регија је велики камен спотицања између две нуклеарне силе
Објављен је видео снимак који приказује епски сукоб између кинеских и индијских снага на ЛАЦ-у (Линија стварне контроле) у региону Ладакх. Према геолокацији, то се догодило нешто мало даље од Линије стварне контроле и у септембру 2020. године.
Опрез! Овога се плаши свака жена! Не игноришите симптоме упорне Ешерихије
(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) КАО ДА СУ ДЕМОНИ, А НЕ ЉУДИ: Победа Азербејџана или ИСИС-а, шта се прославља?!
АКЦИЈА ОПАСНА ПО ЖИВОТ: Руски мировњаци у борби са подмуклим непријатељем! (ВИДЕО)
Очигледно су чести сукоби слични овим. Још у јуну 2020. године, након велике борбе попут оне на видео снимку, најмање 20 индијских војника је погинуло, а такође је погинуо и неоткривени број кинеских војника.
Такође је објављена фотографија која објашњава где је видео снимљен и који инцидент је приказан.
Фотографија приказује наводно подручје на којем је приказан горњи видео снимак и где је дошло до сукоба. То је поприлично про-индијско становиште. Такође се приказује позиција ранијег видео снимка у којем су се индијски војници ругали Кинезима.
Објављен је видео, почетком септембра, који показује још један сукоб. Нејасно је да ли је у питању иста ситуација или не.
Чланак у кинеском "Глобал Тимесу" од 4. децембра оптужује Сједињене Државе да покушавају да "подстакну регионални сукоб" између Кине и Индије одмеравајући граничне сукобе на западу Хималаја.
Чланак је написан као одговор на објављивање извештаја 2020. у америчком Конгресу од стране америчке Кинеске комисије за економски и безбедносни преглед. Конгрес је основао то тело да информише америчку владу о активностима Кине на глобалној сцени, укључујући питања безбедности, трговине, политике и људских права.
"Глобал Тимес" је цитирао академика са Универзитета Tsinghua који је амерички извештај назвао "искривљеним", оптужујући администрацију председника Доналда Трампа да настоји да "погорша сукоб Кине са суседима у корист САД".
Индијски министар спољних послова С. Јаисханкар рекао је у јуну свом кинеском колеги Ванг Лију да су напади Кине "унапред планирана акција". Чини се да САД такође тврде да је Кина унапред планирала инциденте и да их је организовао Пекинг.
На пример, америчка комисија је саопштила да су сателитски снимци приказали велику групу кинеских војника у долини Галван недељу дана пре хаоса, "укључујући око 1.000 војника ПЛА (Народно-ослободилачке војске Кине)."
Погледајте ОВДЕ мапу спорне области која је предмет сукоба између Индије и Кине.
У извештају се наводи да се чини да је "непосредни узрок сукоба индијска изградња стратешког приступног пута за подршку трупама" дуж ЛАЦ-а.
Без обзира на то, видео је доказ да се ти сукоби одвијају и да су прилично епских размера.