"УВОДИТЕ НАС У НОВУ КРИЗУ" Кина хитно реаговала на одлуку Америке, Британије и Аустралије да развију СМРТОНОСНО оружје
Велика Британија, САД и Аустралија су данас договориле да сарађују у развоју хиперсоничног оружја и капацитета за електронско ратовање, објављено је из кабинета британског премијера Бориса Џонсона након разговора лидера новог обрамбеног савеза АУКУС.
АУКУС, који је покренут у септембру прошле године, навео је Аустралију да откаже уговор о набавци француских конвенционалних подморница и да се уместо њих одлучи за програм подморница на нуклеарни погон САД и Британије, што је нарушило односе с француским председником Емануелом Макроном, преноси Ројтерс.
Лидери овог споразума, Џонсон, амерички председник Џозеф Бајден и аустралијски премијер Скот Морисон су данас у заједничкој изјави поручили да су задовољни напретком програма подморница на нуклеарни погон и с конвенционалним наоружањем, као и да ће савезници наставити сарадњу и у другим областима.
"МИ СМО ПОСВЕЋЕНИ ДА КОСОВО ДОБИЈЕ СВЕ ШТО МУ ПРИПАДА" Америка се огласила о Лажној држави - "али ипак ништа од НАТО"
РУСИЈА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ СА НАТО Хитан састанак у кабинету Путина, помиње се до сада невиђено наоружање
ПОСЛЕ "НЕУСПЕХА" У УКРАЈИНИ НАТО СЕ ОКРЕЋЕ БиХ И ГРУЗИЈИ: "Морамо више да урадимо за њих"
- Такође смо се данас обавезали да започнемо нову трилатералну сарадњу на хиперсоничном оружју и противхиперсоничном оружју и капацитетима електронског ратовања - наводи се у изјави лидера АУКУС.
Када су га новинари питали о договору између Британије, САД и Аустралије, кинески амбасадор при Уједињеним народима Џанг Ђун је данас упозорио да би то у другим деловима света могло да изазове кризу налик оној у Украјини, наводи Ројтерс.
- Ко не жели да види украјински кризу требало би да се суздржава од ствари које би друге делове света могле да одведу у кризу попут ове. Као што кинеска изрека каже: ако ти се не свиђа, немој то да намећеш другима - поручио је Џанг.