ЈЕЗИВА СВЕДОЧЕЊА О МАЈЦИ ТЕРЕЗИ: Оно што је она радила било је стравично (ВИДЕО)
Мајка Тереза - жена светица?! Жена која је имала моћ да заустави ратове, спријатељи се са председицима, негује децу у сиротиштима, пусти болесне затворенике из затвора??! Мајка Тереза - жена грешница?! Жена која је прикривала најгоре ексцесе католичке цркве, жена која је сиромашне и убоге користила како би стекла славу?! Нови документарни филм "Мајка Тереза: У име љубави према Богу" говори управо о оном лицу Мајке Терезе за које до сада нисмо чули...
Рођена као Агнес Гонџа Бојаџи у Скопљу, Северној Македонији 1910. године. Када је имала само осам година, остала је без оца и тај моменат је био пресудан да њена породица склизне у сиромаштво.
ПАПА ПРИЗНАО ЧУДО: Мајка Тереза се проглашава СВЕТИЦОМ
Мајка Тереза дала савете како да се БОРИМО СА ПОСЛОВНИМ НЕДАЋАМА
Утеху и спас је нашла у цркви и са 12 година одлучује да постане монахиња.
Са 18 година је отишла у Даблин да се придружи католичким сестрама реда Lloreta, а годину дана касније путује у Калкуту да постане учитељица.
1943. године сведочи великој смрти људи у Бенгалу изазваној глађу. Видела је мноштво мртивх тела на улицама и то је оставило дубок утисак на њу... Три године касније говори како је Исус причао са њом, дајући јој инструкције...
- Требало је да напустим манастир и помогнем сиромашнима. То је било наређење - рекла је.
Црква јој даје дозволу да оснује свој ред "Мисионари љубави", док она бира одору - једноставан бели памучни сари са плавим рубом.
Мајка Тереза је поседовала шарм и саосећање, али и челичност војсковође.
- Имала је лукавост сељака. Била је веома фокусирана и помало тврдоглава - причали су људи који су је познавали.
1979. године Мајка Тереза добија Нобелову награду за мир јер се ухватила у коштац са нечим са чим нико до тада није имао искуства.
Али да ли је све било тако бајковито?
Британски доктор Џек Прегер је радио са њеном добротворном организацијом и био је шокиран оним што је видео: "Монахиње нису пружале одговарајућу негу пацијентима. Игле су коришћене више пута и нису биле стерилисане. Једној жени са опекотинама нису дали лекове против болова. Монахиње су морале да се бичују, да носе ланце са шиљцима, јер су веровале да ће у патњи наћи искупљење... Имале су новац да воде пристојну болницу за сиромашне, али то нису радиле..."
Парола им је била: "Молитвом ћемо ублажити бол, не лековима..." Бол није био само нуспроизвод њеног рада, већ његов саставни део.
Мери Џонс која је са Мајком Терезом радила 20 година је рекла: "Њена духовност је била повезана са Исусом Христом на крсту. Он је дао свој живот у болу, а она је веровала да је патња највећа вредност. Идеја је била да патња искупи свет."