"КАД СХВАТЕ КОЛИКА ИМ КАЗНА ПРЕТИ ОНДА МЕЊАЈУ ПЛОЧУ'' Како је "убица с Твитера" ТОТАЛНО ПРОМЕНИО ПРИЧУ О ЗЛОЧИНУ
Нови детаљи.
Оптужени пред судским већем може да лаже, измишља, ћути, али и да говори истину, наведено је у закону, а по свему судећи, Неђељко Ђуровић (30), окривљен за тешко убиство Милоша Милеуснића, студента из Чачка, искористио је прву могућност и тотално обрнуо своју првобитну изјаву.
ОВО ТРЕБА ДА ЗНАТЕ ПРЕ КУПОВИНЕ СТАНА! Што пре резервишете, боље ћете проћи, а посебно водите рачуна о ИНВЕСТИТОРУ!
ХЛАДНОКРВНИ УБИЦА СА ТВИТЕРА: Неђељко је дао исказ због кога су се сви ЗГРОЗИЛИ
"ИМАО ЈЕ ЖЕЉУ ДА ВИДИ ДЕВОЈКУ ПРЕ ОДЛАСКА НА СКИЈАЊЕ" Филип о убијеном другу Милошу и последњим тренуцима!
Наиме, Ђуровић је одмах после хапшења због сумње да је 27. јануара 2019. ујутро, у Улици Димитрија Туцовића у Београду, насмрт избо Милоша Милеуснића, признао дело. Два дана касније, на саслушању пред тужиоцем, изменио је исказ и негирао убиство. При том ставу остао је и скоро 13 месеци касније, износећи своју одбрану на суду.
Управо је прва промена у случају Неђељка Ђуровића то што је на суђењу негирао злочин, док је после хапшења признао да је убио студента из Чачка.
Ђуровић је, како су медији писали после његовог хапшења, у полицији испричао да је његова жртва случајна те да је младића убио из личног незадовољства, као и да га никада пре те вечери није видео. Након хапшења, испричао је да је те кобне вечери време проводио на друштвеним мрежама и схватио да је незадовољан животом, па је бесан изашао на улицу с намером да некога нападне. Милеуснића није познавао, већ је он био прва особа на коју је наишао, навео је после хапшења Ђуровић. Недуго затим, променио је причу.
- Немам везе са злочином, нисам 27. јануара 2019. рано ујутру насмрт избо ножем Милоша Милеуснића испред зграде у Улици Димитрија Туцовића у Београду. Милеуснића нисам познавао и његову фотографију видео сам у новинама - рекао је у својој одбрани Ђуровић.
На суђењу ниједном речју није помињао лично незадовљство нити да је намеравао да некога нападне, већ је рану јутарњу шетњу оправдао тиме да му се није спавало, а да је напољу био снег, што је за њега било лепо време.
После хапшења, Ђуровић је чак полицији показао где се ослободио ножа којим је усмртио Милеуснића, али је касније то негирао. У првобитном исказу рекао је да је бесан изашао из стана и да је поред осталих ствари понео и нож. На суђењу је за отиске прстију и своје биолошке трагове на њему, оптужио полицију наводећи да га је "она тамо одвела и натерала да се слика са њим", негирајући да је то било на добровољној бази.
Покушао је да оповргне и друге материјалне доказе против њега као што је снимак видео-надзора из Улице Димитрија Туцовића, где је те кобне недеље ујутро на смрт избоден Милеуснић. И док је првобитно признао да је био у Улици Димитрија Туцовића, снимак из ове улице на коме је он у белој скијашкој јакни са сивим флуоресцентним линијама и црној тренерци, нису га убедили да је то заиста он.
- Ти снимци су из неког другог времена - покушао је да убедио тужиоца.
У моменту хапшења, његова светла јакна била је умазана крвљу убијеног Милеуснића. На суђењу је црвене мрље на одећи правдао падом.
- Кретао сам се од Улице Бањске до Улице војводе Бране. На улици сам видео младића који је халапљиво јео. Питао ме је: "Шта гледаш", и ја сам се саплео и пао, а у руци сам држао кључеве и на њих сам се посекао - рекао је он на суђењу.
Окривљени Ђуровић је на суђењу променио и своју руту кретања тог дана када је убијен студент из Чачка и након привођења и пуштања из полиције после инцидента у Поштанској штедионици, где је напао чуваре. Прво је испричао да се после пуштања из полицијске станице, где је био око два сата, вратио у свој стан, да би касније отишао у кафић на Цветном тргу. На суђењу је, међутим, навео да је после пуштања из полиције, отишао код тетке у Миријево.
- Када сам изашао, већ је било 11, 12 сати. Није ми се спавало и одлучио сам да одем код тетке и тече у Миријево, да се играм са децом. Тамо сам брисао руку, јео и мало спавао. После тога сам отишао у кафић - испричао је окривљени и делимично потврдио првобитни исказ - бар у делу да је непосредно пре хапшења био у кафићу на Цветном тргу.
Иако је тврдио да је из страха давао изјаве за које је милсио да су боље за њега, а у ствари да се "закопавао", против окривљеног постоје материјални докази - нож, крв, снимак, који га "дубље закопавају" од тог првобитног признања злочина.
- Закон дозвољава окривљеном да лаже и због тога не може сносити никакве правне последице. То је право окривљеног. И већина оптужених и користи ту могућност, али и да не износи одбрану, да се не би још више укопавала у злочин - каже извор из правосуђа.
Неретко се дешава да осумњичени одмах после хапшења призна дело за које се терети, а касније промени исказ.
- На том првом саслушању већина њих која није имала раније посла са истражитељима, исприча све како се заиста десило. Али када прође неко време, свесни озбиљности свог дела и казне која им прети, мењају плочу. Колико је та промена исказа њихова одлука, а колико на то утицај имају адвокати браниоци, може само да се претпостваља - додаје извор.