Кашогијеве убице осуђене на СМРТ!
Новинар Џамал Кашоги ушао је у конзулат Саудијске Арабије у Истанбулу одакле никада није изашао.
Саудијска Арабија осудила је на смрт петорицу оптужених за убиство новинара Џамала Кашогија. Осуђено је укупно 11 особа, а троје од њих на казну од 24 године затвора.
Кашоги је убијен прошле године у саудијском конзулату у Истанбулу.
Шта се СТВАРНО ДЕСИЛО У ЧЕРНОБИЉУ? Људмила испричала ПРАВУ верзију приче: Серија је пуна ЛАЖИ!
Ко је Мануел Мареро, први премијер Кубе после 43 године? (ВИДЕО)
СИТУАЦИЈА У ЛИБИЈИ ПРЕД УСИЈАЊЕМ: Ердоган шаље нову војску, свим силама удара на ГЕНЕРАЛА ХАФТАРА!
Подсетимо, 2. октобра 2018. године, новинар Џамал Кашоги ушао је у конзулат Саудијске Арабије у Истанбулу како би доставио лична документа уочи венчања са вереницом, Туркињом Хатице Ченгиз. Новинар (59) никада није изашао из објекта.
У данима који су уследили, турски званичници су навели да је Кашоги, који је писао колумне за "Вашингтон пост" у којима критикује саудијског принца Мохамеда бин Салмана, убијен и раскомадан. У томе је учествовало чак 15 саудијских обавештајаца.
Кашоги је рођен је у Саудијској Арабији 1958. године. Својевремено је био близак за краљевском породицом и имао је репутацију реформисте, пише "Ал Џазира".
Своју новинарску каријеру започео је у саудијској "Газети" на енглеском језику која је покривала све важне догађаје, укључујући и совјетку инвазију у Авганистан.
Кашоги је касније радио као саветник за медије принца Турки бин Фајсала, бившег шефа саудијске обавештајне службе и бившег амбасадора у САД.
Током каснијих година каријере, Кашоги је постао борац за права жена и слободу говора у Саудијској Арабији. Током 2017. године отишао је у егзил у САД, говорећи да му је наређено да "ућути".
Управо тамо, Кашоги је почео да пише месечне колумне за "Пост" у којима је често критиковао политику Мохамеда бин Салмана, укључујући и неслагање са његовом одлуком да се умеша у рат у Јемену.
Да подсетимо, за ових годину дана испливали су бројни детаљи о томе на који начин је Кашоги убијен. Његови посмртни остаци никада нису нађени.