КИНЕЗИ "ОДЛЕПИЛИ" ЗА УСЛУГАМА МЛАДЕ БРИТАНКЕ: Пронашла је генијалан начин да заради, посао само расте (ФОТО)
Бо Џесап је спојила лепо и корисно
Иако има само 20 година, Енглескиња Бо Џесап открила је тржишну нишу: смишља енглеска имена за децу Кинеза. На овај начин зарадила је већ 420.000 евра и сама финансира студије на колеџу.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/02/08/pjimage_10.jpg?itok=Guye5VH6)
ИТАЛИЈА НЕ ПАМТИ ОВАКАВ ПОДАТАК: У једном дану убијене чак три жене, међу њима и млада оперска певачица
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/02/06/ilustracija54.jpg?itok=9_bHX6Jg)
ОДНОСИ РУСИЈЕ И ЕУ НА ИВИЦИ СУКОБА! Москва протерује дипломате, брани своје унутарполитичке принципе
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/02/08/pjimage_11.jpg?itok=yPpnGTeJ)
(ВИДЕО) КАМЕРА СНИМИЛА ОТМИЦУ ДЕЧАКА: Киднапер је украо дете из кревеца, а онда је почела трка с временом
Многи богати Кинези желе да пошаљу децу у угледне школе и универзитете на Западу, где кинеска имена, која је такорећи немогуће изговорити, представљају проблем. Овде на сцену ступа млада Британка, која им бира лепа имена.
Због строге цензуре људи не могу сами да трагају за одговарајућим именима на интернету или телевизији. Имејл адреса може бити само на латиници, па је и то један од разлога зашто Кинези желе западна имена за своју децу.
Бо је идеју за бизнис добила од очеве колегинице Кинескиње коју је упознала када је са оцем посетила ту земљу. Она ју је тада питала какво би енглеско име изабрала за њену трогодишњу ћерку. Шеснаестогодишњакиња је тражила да јој наведе особине које би желела да њена ћерка има и на основу тога предложила име "Елајза" (Елиза) по јунакињи филма "My фаир Lady" Елајзи Дулитл, бистрој и снажној жени, спремној да се бори за себе.
- Одушевила се и одмах је прихватила мој предлог - каже Бо.
Бо, која је научила да чита, пише и говори на кинеском пошто га је седам година учила у школи, мало је истраживала и схватила да не постоји компанија која се бави налажењем имена за Кинезе. Убедила је оца Пола, који је такође предузетник, да јој позајми 1.500 фунти, већи део новца искористила за прављење сајта, а остатак уложила у рекламу на највећој друштвеној мрежи у Кини WiiChat.
У последње четири године Бо, чија се компанија зове "Специјално име", "крстила" је више од million деце – око 850 дневно. Тренутно ради на алгоритму који на основу жељених карактерних особина детета избацује три предлога за име.