КОРОНАВИРУС НИЈЕ НАЈОПАСНИЈИ: Ових 10 СМРТОНОСНИХ вируса И ДАЉЕ ПОСТОЈЕ на планети! (ФОТО)
Корона није ни у топ 10 најсмртоноснијих вируса на планети
Док и даље плаши коронавирус, подсетимо који вируси и даље постоје и важе за најопасније на свету.
СУПЕРКЛИЦОНОША У ЕВРОПИ: ОВАКО је заразио 11 људи и ДОКТОРА који је био са њим на скијању!
ВАПАЈИ ЗАРОБЉЕНИХ НА КРУЗЕРУ, МЕЂУ КОЈИМА СУ И СРБИ: "Спасите нас пре него што УМРЕМО!"
РАСЦЕП У НЕМАЧКОЈ ВЛАДАЈУЋОЈ ПАРТИЈИ: Најава одласка шефице ЦДУ, изазвала дубоке поделе чланства (ВИДЕО)
1. Беснило
Беснило је једна од ретких инфекција на свету која убија готово 100 одсто људи који се заразе. Људи могу да оболе када их угризе заражена животиња, обично пас, због чега је важно да је животиња вакцинисана. Уколико нисте сигурни, важно је што пре доћи до лекара да ви примите вакцину пре него што се покажу први симптоми.
2. Баламутијански енцефалитис
Са смртношћу од 98 процената, баламутијански енцефалитис је друга најопаснија инфекција на свету. Ово стање изазива амеба која напада кожу и мозак. Живи у одређеним врстама земљишта, а може ући у тело при удисању. Срећом, ова инфекција је права реткост па је од 1986. до данас забележено само 200 случајева.
3. Амеба која једе мозак
Амеба Наеглериа фовлери је врста која је први пут откривена у Аустралији 1965. године. Амеба успева у топлијим водама и готово увек изазива смрт након симптома главобоље, напада и збуњености са стопом смртности од 95 одсто. Међутим, овакве болести су ретке, па се тако годишње у САД пријави само 8 случајева.
4. Нипах вирус
Има неке сличности са коронавирусом јер се први пут појавио код слепих мишева и код жртава изазива респираторне проблеме. Има смртност од 75 одсто и изазива фатални енцефалитис.
5. Птичји грип
Још једна болест за коју се верује да је потекла из Кине, а пет сојева вируса може заразити људе. Инфекција је смртоносна и убија отприлике 60 одсто људи који се заразе.
6. Хендра вирус
Други вирус који шире слепи мишеви, такође може заразити људе и коње. Болест је откривена у Аустралији пре 26 година, а од тада власти примећују стопу смртности од 57 процената. Хендра изазива респираторне проблеме и евентуалну смрт од енцефалитиса. Болест је ретка, па је идентификовано само седам одвојених случајева између 1994. и 2013. године.
7. Ебола
Епидемија еболе која је трајала од 2014. до 2016. године изазвала је праву панику у Африци, а у том периоду је преминуло 11.325 до процењених 28.652 заражених. Демократска Република Конго и даље има редовне епидемије, али још увек нема лек за овај вирус.
8. Марбушки вирус
Шишмиши су опет главни кривци. Марбуг узрокује јаке угрушке крви и може убити човека за нешто више од недељу дана. Иако се не преноси ваздушним путем, и ебола и марбушки вирус се шире преко контакта са зараженим телесним течностима.
9. Афричка трипаносмијаза
Иначе позната и као афричка болест спавања преноси се преко CC муве. Болест постоји широм Африке, а најзаступљенија је дуж западне обале Анголе и њене границе са Конгом. Изазива грозницу, поремећаје сна, а нелечени случајеви воде до коме и смрти са процењеном стопом смртности од 42,5 процената.
10. Вирус мајмуна Б (херпес)
Откривен је пре скоро 100 година, а од тада се заразило само 50 људи од којих је 21 особа преминула. Ако пацијенти не добију брзо лечење, вирус изазива озбиљно оштећење мозга и стопа смртности је 42 одсто.
СРПСКИ КРАЉ РАКИЈЕ ЗАРОБЉЕН НА КРУЗЕРУ: Драган из Тополе послао поруку земљацима у родном селу
"Смем ли да једем код Кинеза? А да идем у тржни центар?" Срби направили ПОМЕТЊУ позивајући СОС линију због КОРОНАВИРУСА
АГОНИЈА СРБА ЗАРОБЉЕНИХ НА КРУЗЕРУ НЕ ПРЕСТАЈЕ! Још троје људи заражено смртоносним коронавирусом!
ГРИП УЗЕО МАХА У СРБИЈИ! Проглашена ЕПИДЕМИЈА, за недељу дана ДЕСЕТ ХИЉАДА заражених, а најгоре ТЕК СЛЕДИ
ОГЛАСИО СЕ МИНИСТАР ЛОНЧАР: Открио каква је ситуација са Србима који се налазе у КАРАНТИНУ на крузеру