ЛАДА ЈАЧА ОД ГРАНАТА! Азербејџански пројектили падају на пут, возило неоштећено излеће из дима (ВИДЕО)
Подсетимо, тензије у Нагорно-Карабаху порасле су када је када је Јерменија у недељу оборила два хеликоптера и три дрона.
Сукоб Јерменије и Азербејџана ушао је у шести дан, а обе земље свакодневно објављују снимке на којима се види ракетирање непријатељских положаја, обарање летелица, и уништавање војне опреме.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/07/16/kremlins.jpg?itok=r65E7ZEp)
ОГЛАСИЛА СЕ МОСКВА: Кремљ се овим речима обратио Трампу након што је оболео од корона вируса
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/10/02/francuski_novinari.jpg?itok=izBIHIkf)
НАШЛИ СЕ ПОД АЗЕРБЕЈЏАНСКОМ ПАЉБОМ! Јерменија покушава да пребаци рањене француске новинаре у Јереван
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/10/14/0411426164_0476245234.jpg?itok=ANeXh-qw)
ИСЛАМИСТИЧКЕ ХОРДЕ ЈУРЕ КА КАВКАЗУ: Овакво понашање Турске није достојно једне државе, црвена линија је ВЕЋ ПРЕЂЕНА (ВИДЕО)
Верује се да је више од 1.000 људи до сада страдало у сукобима, а Јерменија је објавила снимке на којима се види како снаге Азербејџана наводно гађају градове и села у Нагорно-Карабаху.
У овом снимку, за разлику од свих који смо гледали претходних дана, нема жртава и разарања. Шта више, снимак је постао хит на интернету је на њему чак две "ладе" преживљавају азербејџанске пројектиле.
На снимку се види како, на свега метар, од аутомобила све лети у ваздух, али возач наставља да тутњи даље као да се ништа није догодило. Одмах потом још један пројектил удара, и прави рупу на путу, али је лада већ далеко.
Који секунд касније камере су снимиле нову експлозију, а потом из дима излеће "нива", такође неоштећена и наставља да крстари друмом.
Јерменија је првобитно оптужила комшије да су гранатирале цивилне положаје, а сукоби су се убрзо распламсали и резултовали погибијом цивила и војника са обе стране.
Односи између две некадашње совјетске републике затегнути још од 1991. године када је јерменска војска окупирала Нагорно-Карабах, територију коју је међународна заједница признала као део Азербејџана.
Конфликту се не још не види крај, а донете су четири резолуције Савета безбедности Уједињених нација и две Генералне скупштине УН у којима се стражи хитно повлачење јерменских трупа са те територије Азербејџана, коју већим делом настањују Јермени. Нагорно-Карабах се једнострано отцепио од Азербејџана, али није међународно признат као држава.