ЗВЕР ДУГАЧКА ПЕТ МЕТАРА ПОЈЕЛА ЧОВЕКА! Након дуге потраге људски остаци пронађени у утроби животиње
Служба за дивље животиње јуче је убила крокодила дугачког 4,9 метара у потоку, четири километра од места где је мушкарац нестао.
Делови тела пронађени у једном великом крокодилу највероватније припадају туристи, који је у другом смртоносном нападу овог месеца у Аустралији изгубио живот!
Жртва је 40-годишњи доктор Дејв Хогбин, који је у суботу пао са стрме обале у реку Анан јужно од Куктауна у држави Квинсленд. Верује се да су остаци пронађени унутар крокодила током прегледа у Куктауну Хогбинови, наводи се у полицијском саопштењу. Биће спроведено даље тестирање како би се посмртни остаци позитивно идентификовали.
Дејв Хогбин, доктор опште праксе из Њукасла у Новом Јужном Велсу путовао је и камповао у Квинсленду са супругом Џејн и њихова три сина од две, пет и седам година.
Служба за дивље животиње јуче је убила крокодила дугачког 4,9 метара у потоку, четири километра од места где је Хогбин нестао.
Породица је саопштила да је Хогбин ходао дуж обале реке када је део обале попустио.
-То је проузроковало да Дејв падне у реку и упркос томе што је био висок, снажан и способан, услови терена су га спречили да се извуче из воде- наводи се у саопштењу.
Његова жена је чула пљусак када је пао и притекла му у помоћ, успела је да га ухвати за руку, али је због стрме обале убрзо и сама почела да клизи у реку.
-Његов последњи, одлучујући чин био је да пусти Џејнину руку када је схватио да она пада, упркос томе што је знао да му је она једина опција за спасавање живота- додаје се у саопштењу.
Хогбин је пао на локацији познатој као Крокодил Бенд, која је популарна међу туристима који долазе да виде велике крокодиле. Вршилац дужности главног надзорника полиције Шејн Холмс рекао је да верује да је Хогбин пао случајно.
У Аустралији су се ове године догодила три смртоносна напада крокодила, што је близу најгорем годишњем броју погинулих, четири у 2014. години.
Популација крокодила "експлодирала" је широм тропског севера Аустралије откако су ти грабежљивци постали заштићена врста раних 1970-их. Лов на њихову кожу током претходних 20 година скоро их је истребио.
Извор: Србија Данас/Курир