МАЈКА ТУЖИЛА ТИКТОК И ФЕЈСБУК ЗБОГ СМРТИ ЊЕНОГ СИНА: „Нећу се смирити све док друштвене мреже не престану да убијају нашу децу“ (ВИДЕО)
Мајка петнаестогодишњег дечака који је погинуо током сурфовања на крову воза оптужила је ТикТок и Фејсбук да су подстицали њеног сина на ову погибељну акробацију.
Млади Закери Назаро погинуо је док је сурфовао на крову њујоршког воза. Током ове акробације пао је између возова који су га прегазили и усмртили.
ТЕЛО НАВАЉНОГ ПРЕДАТО МАЈЦИ: Да ли ће руске власти дозволити ПОРОДИЦИ ДА ГА САХРАНЕ ПО СВОЈИМ ОБИЧАЈИМА?
ПУТИНОВ ПОТЕЗ ЗГРОЗИО СВЕТ?! Нови снимци из Русије покренули ЛАВИНУ негативних коментара (ВИДЕО)
СВИ ПРИЧАЈУ О ГАЗИ И УКРАЈИНИ, А У ОВОЈ ЗЕМЉИ БУКТИ СТРАВИЧАН И КРВАВ РАТ! Број жртава већ прелази 50 000 а не назире се крај ХАОСУ
Његова мајка Норма Назаро поднела је тужбу против ТикТока, Фејсбука, али и градске железнице тврдећи да су га друштвене мреже подстицале на ову погибељну акробацију тако што су му препоручивали да гледа сличне снимке.
Осим одштете чија висина је, за сада, тајна, она својом тужбом захтева од ових компанија да промене технологију препорука снимака.
Норма Назаро је гледајући синовљев мобилни телефон пронашла читав низ снимака на којима људи покушавају исту вратоломију у којој је страдало њено дете.
Закери је, такође, добио и рекламу у којој му се нуди маска за скијање, коју често носе управо они који сурфују на вагонима.
Директор градске железнице Ричард Дејли је одговорио на оптужбе рекавши да је његова компанија још раније упозорила децу да се не пењу на вагоне.
- Непрекидно једно исто понављамо - рекао је за медије.
- Немојте се пењати на вагоне јер се то неће добро завршити. Такође, објашњавамо родитељима да упозоре децу, као и да пријатељи упозоре пријатеље, да избегну невољу тако што ће се возити унутар вагона.
Нормин адвокат Метју Бергам рекао је за медије да је преминули син његове клијенткиње био завистан о друштвеним мрежама које су дизајниране да дечаку шаљу управо снимке који охрабрују сурфовање по крову вагона.
Број људи који се прикључује овом изазову је све већи. Тако је у 2001. години било свега 206 оваквих покушаја, док је прошле године пријављено чак 928 покушаја. Како би спречили несреће њујоршка полиција је почела дроновима да пази на возове.
Извор: Србија Данас/Mirror/М.А.