РАДИЋЕ САМО ЗА ПЕЛЕНЕ: Жена (25) на свет донела ДЕВЕТОРКЕ, две бебе се нису ни виделе на ултразвуку (ФОТО)
Мајка је добила пет девојчица и четири дечака
Халима Цисе (25) приредила је лекарима огромно изненађење када је на свет донела чак девет беба, две више него што су гинеколози видели на ултразвуку, известило је министарство здравља у Малију.
ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ ПРИНЦА ФИЛИПА! Једни су поприлично изненађени, други и не толико
ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ СТАНЕ НА КРАЈ ТЕРОРИЗМУ: Немачка повукла радикалан потез - коначни обрачун!
КОВИД ПАСОШ ЋЕ БИТИ ДИГИТАЛНИ И АНАЛОГНИ: Прва европска земља која га уводи открила детаље ЕУ зеленог сертификата
Све бебе дошле су на свет царским резом, а Халима се придружила тек малом броју жена које су родиле чак девет беба.
Прича о трудноћи Халиме Цисе окупирала је западноафричку нацију и привукла пажњу тамошњих челника. Када су лекари у марту рекли да јој је потребна посебна нега лекара специјалиста, привремени председник владе Бах Ндав наредио је да се трудница пошаље у Мароко, где се породила у једној од тамошњих болница.
Донела је на свет пет девојчица и четири дечака.
- Мама и бебе се за сада добро осећају - рекла је за АФП малијска министарка здравља Фанта Siby, откривши да информације добија од малијског лекара који је пратио Халиму у Мароко.
- Требало би да се вратимо у домовину кроз неколико недеља - додала је.
Међутим, гласноговорник мароканског министра здравља Рашид Коудари нема сазнања да се вишеструки порођај догодио у једној од њихових болница.
Лекари су били веома забринути за здравље труднице и малишана. Деветорке су изузетно ретка појава у свету, а шансе за преживљавање беба су изузетно мале.
Први познати случај деветорки забележен је 13. јуна 1971. године када је једна Аустралијанка донела на свет пет дечака и четири девојчице. Нажалост, две су бебе биле рођене мртве, а осталих седморо недоношчади преминуло је у року од недељу дана.
Такође, у Малезији је Зурина Мат Саад постала мајка деветорки 26. марта 1999. године. Донела је на свет пет дечака и четири девојчице, али ниједна од беба нажалост није преживела више од шест сати.