СНИМЦИ УЖАСА СА РАТИШТА: Крваве борбе између Марока и Фронта Полисарио, људско зло испливало на површину (ВИДЕО)
Снимљено артиљеријско гранатирање, као и насилне борбе, а онда је откривена права истина о свему
Ескалацијом догађаја у Магребу, који су достигли тачку сукоба између мароканске војске и Фронта Полисарио у Западној Сахари, корисници платформи друштвених мрежа делили су лажне видео снимке и фотографије о том сукобу.
ТУРЦИ КРЕНУЛИ У ПРОДОР: Прекршили договор о прекиду ватре и жестоко ударили на сиријске снаге
"РУСКА КРИЛА" ВИДЕ И У МАГЛИ: Непогрешив је у слетању, чак и у условима слабе видљивости (ВИДЕО)
ГОРЕЛО ЈЕ НЕБО: Тренутак кад израелски авиони нападају Дамаск, откривен важан детаљ (ФОТО)
У једном од видео снимака корисници су написали да је снимао тренутак када се током недавних борби преврнуло војно возило које је припадало Фронту Полисарио, показујући како пикап носи митраљез и борце на њему у пустињи, како се преврће током окретања.
Међутим, истраживањем је утврђено да је реч о снимку који је први пут објављен у лето 2019. године, а речено је да говори о саудијској војсци док се друга његова верзија појавила на јесен исте године и речено је описује догађаје у Либији, а друга верзија истог клипа приписана је војсци Катара.
Било је и слика за које се наводи да приказују војна возила и војнике иза барикада, а речено је у току процес допремања мароканских краљевских снага према Зиду срама који се протеже од Гергерата до тачке 55 и мароканске границе како би се спречили било какви покушаји блокаде пута у будућности.
Слике које круже друштвеним мрежама су старе и немају никакве везе са тим напорима, јер је из истраживања утврђено да описују маневре спроведене током прошле године између пролећа и јесени.
У другом видео клипу, војна возила су се појавила усред пустињског подручја током лансирања ракета. Корисници су рекли да то мароканске снаге циљају Полисарио и објавили су је под насловом "Повратак оружаној борби за ослобађање Западне Сахаре".
Али у ствари, видео је постављен 2018. године на платформи Јутјуб и углавном се односи на вежбе које је изводила индијска војска.
Овакво фалсификовање догађаја може бити својствено једино изузетно злим и поремећеним умовима. Такве видео репортаже могу доћи до хиљада лаковерних корисника друштвених мрежа и медија и проузроковати далеко горе стање на западу Африке, тј. у западној Сахари и Мароку.
Треба подсетити да се на подручју Западне Африке заиста воде борбе између покрета Полисарио и снага Краљевине Марока, посебно на граници са Мауританијом. Снаге Марока су извеле напад на трупе Полисарио-а и тиме прекинуле 30 година мира.