МИСТЕРИОЗНА БАБУШКА: Ко је жена са марамом на глави и зашто НЕ БЕЖИ У ТРЕНУТКУ ПУЦЊА на Кенедија?
Са црвеном марамом око главе и у крем капуту "Бабушка" је била сведок убиства Кенедија, али нико је после није пронашао
На фотографијама насталим у време атентата на америчког председника Џона Кенедија 1963. године на снимцима и фотографијама приказана је жена која сама фотографише, док људи око ње беже у заклон. ФБИ је тражио ту жену, али њен идентитет и те фотографије које је снимила нису никад пронађени.
ТАЈНИ ДОСИЈЕИ о убиству Кенедија већ почели да ШОКИРАЈУ јавност: РУСИ ПОМАГАЛИ АМЕРИКАНЦИМА
Трамп донео КОНАЧНУ одлуку: Ипак објављује сва документа о Кенедију
Нерешена мистерија
Одмах након атентата на председника, ФБИ и ЦИА истражитељи започели су са испитивањем људи и узимањем изјава са места догађаја, посматрача који су били присутни тог послеподнева. То се односило посебно на оне који су снимали или фотографирали догађаје тог дана које су истражитељи потом запленили надајући се да би могле да открију идентитет убица.
Иако нису били најбољег квалитета, ти су фото материјали ипак сврстани у доказе који су безброј пута прегледани. У паници која је попратила убиство, већина је људи побегла или се бацила у заклон, јер испрва није било јасно из ког смера долазе пуцњи.
Оно што је јасно и приказано на више фотографија је призор жене која држи нешто што сличи на камеру испред лица, уперену право у мото пратњу председника кад су хици испаљени. Будући да је стајала јако близу улице, лако је закључити како је имала одличан поглед те су зато њене снимке сматрали врло важним.
Бабушка жена
Та жена била је одевена необично за тај дан с обзиром на везану мараму око главе, јер није нити падала киша, нити је било јако сунце. У беж капуту, средње висине и јаче физичке грађе, брзо је добила надимак "Бабушка" по руској националној лутки.
Иако се она појављује на неколико фотографија, ни једна не открива њено лице довољно јасно за идентификацију.
Зашто не бежи?
Пажљивијим изучавањем фотографија гледатеља, истражитељи су уочили како Бабушка ни на једној фотографији не открива знакове страха или ужурбаности, за разлику од свих осталих престрављених догађајем.
Цела хајка око потраге за њом није уродила плодом - нити се сама јавила нити је пронађена, а неке од теорија иду толико далеко да ју уводе у заверу око убиства председника као помагачицу.
Лажне тврдње
Беверли Оливиер је 1970. године дошла у полицију и тврдила како је она "Бабушка" и да јој је фотоапарат запленио ФБИ још на дан убиства и да јој никада није враћен. Иако се испрва чинило како је то решење мистерије, Оливиер је погрешила у корацима - изјавила је како је њена камера модел који је почео да се користити тек годинама касније. Осим тога, испитивања сведока и анализа фотографија је показала како је права Бабушка била старија и крупнија него Оливиер.
Руски шпијун
Постоје разне теорије како Бабушка не држи фотоапарат, већ двоглед због чега и није приступила ФБИ-у. Постоје они који мисле како је Бабушка била руска шпијунка која је знала за атентат, а најинтригантнија је чињеница то што је напросто нестала.