МЈАНМАР НА ТАПЕТУ УН: Спрема се велика акција против војне хунте, удариће тамо где највише боли (ВИДЕО)
Све више убијених из дана у дан у Мјанмару
УН-ов истражитељ позива на санкције против државног предузећа за нафту и гас у Мјанмару. Држава у југоисточној Азији Мјанмар (бивша Бурма) гурнута је у озбиљну политичку кризу у фебруару након што је војска збацила владу и прогласила једногодишње ванредно стање.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/322742/profimedia-0373304716.jpg?itok=D1OEY2SZ)
Жене много више ОБОЛЕВАЈУ ОД ОВЕ БОЛЕСТИ! Докторка открива због чега је то тако и КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/baku_3_foto_youtube.jpg?itok=GcBReO_i)
АЗЕРБЕЈЏАНСКА ВОЈСКА СЕ НЕ СМИРУЈЕ: Спремају војну акцију великих размера (ВИДЕО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/11/ukrajinska_vojska_i_vladimir_putin_foto_profimedia.jpg?itok=yIAn1CUH)
ПУТИН ОЗБИЉНО ЗАБРИНУТ ЗБОГ ДОНБАСА: Песков открио шта је могуће да се деси (ВИДЕО)
Том Ендруз, бивши амерички конгресмен који је служио као специјални извештач за ситуацију у вези са људским правима у Мјанмару, затражио је санкције против "Myanma Оил анд Гас Ентерприсе", националне компаније за нафту и гас.
Ендруз је затражио изрицање санкција против енергетске компаније и високих војних званичника због наводних кршења људских права, укључујући и сумње за убиство "најмање 70 људи" од тренутка извршења пуча 1. фебруара.
- Све је више доказа да се војска Мјанмара, предвођена истим високим руководством, сада бави злочинима против човечности, укључујући дела убистава, отмица, прогона, мучења и затварања кршећи основне постулате међународног права - рекао је Ендруз говорећи пред Саветом за људска права у Женеви.
"Myanma Оил анд Гас Ентерприсе" обично зарађује више од неколико милијарди долара годишње од својих пројеката црпљења енергије, при чему се очекује да ће приходи само у сектору природног гаса достићи око милијарду долара 2021. године.
Упућени посматрачи страхују да би немири могли довести до пада зараде од извоза енергије и одложити или зауставити инфраструктурне пројекте, попут иницијатива за електрификацију.